sancaktepe samandıra arsa fiyatları

Samandıra arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Samandıra arsa fiyatlarını ve Samandıra tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SANCAKTEPE SAMANDIRA HAKKINDA

Sancaktepe İlçesi’ne bağlı Samandıra Beldesi 150.000 nüfusludur. Samandıra yakın zamana kadar nahiye ve köy vasfında kalmış, 1992 yılında belde statüsüne kavuşarak hızlı bir şekilde gelişmiştir. Sınırları içinde Fenerbahçe Samandıra Can Bartu Tesisleri, Aydos Ormanı’nın bir kısmı ve Samandıra Askeri Havaalanı’nı bulundurur. Bu askeri alan içerisinde COVID-19 salgınından dolayı 29 Mayıs 2020 tarihinde Prof.Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi hizmete açılmıştır.

17 tane ilköğretim okulu bulunmaktadır. 2008 yılına kadar Kartal ilçesine bağlı olan Samandıra beldesi, 2008’de Sarıgazi, Yenidoğan beldeleriyle birlikte Sancaktepe ilçesine katılmıştır. Sancaktepe’nin nüvesini oluşturan Samandıra’da, 570’li yıllarda Damatris Yazlık Sarayı’nın olduğunu göstermektedir. Yakın zamanlarda günyüzüne çıkan bu önemli tarihi yapının kalıntılarına baktığımızda devasa büyüklükte bir saray olduğunu anlıyoruz.

Böylesi bir yapıyı bünyesinde bulunduran beldenin merkezî konumu yadsınamaz. Osmanlı dönemine geldiğimizde ise Orhan Gazi döneminden itibaren Türkler’in eline geçen Samandıra, bir İslam beldesi olarak varlığını devam ettirmiştir. Orhan Gazi’nin alperenlerinden Abdurrahman Gazi’nin türbesinin burada oluşu da bizler için büyük bir onurdur. Abdurrahman Gazi ve arkadaşları sayesinde Samandıra bir Türk yurdu olmuştur

 

SAMANDIRA EKONOMİSİ

Samandıra ekonomisi sanayi , ticarete ve turizme dayanmaktadır.

 

SAMANDIRA ARSA FİYATLARI               

Samandıra arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir.

 

SAMANDIRA TARLA FİYATLARI               

Samandıra tarla fiyatları (m²) 70 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Samandıra’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Samandıra’dan arsa almak ya da Samandıra’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!