tuzla tepeören arsa fiyatları

Tepeören arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tepeören arsa fiyatlarını ve Tepeören tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

TUZLA TEPEÖREN HAKKINDA

Tepeören Köyü İstanbul ilinin Tuzla ilçesine bağlıdır. Tuzla’nın Kuzeydoğu yönünde 11,8 km uzağında yer alır. İstanbul il merkezinin ise Doğu Güneydoğu yönünde 36,4 km uzağında bulunur.

Şu anda Tuzla’nın sınırları içinde olan ve ne zaman kurulduklarını kesin olarak bilmediğimiz; ancak tahrirlerde kayıtlı bulunan Aydınlı, Orhanlı ve Tepeören köylerinin idarî statüleri ve nüfus durumları 438 no’lu ve 1530 tarihli tahrirde şöyle belirtilmiştir:

Gebze’ye bağlı olan Aydınlı’da 190, Üsküdar’a bağlı olan Orhanlı’da 162, Yoros’a (Beykoz) bağlı olan Tepeören’de ise 167 tahmini nüfus bulunmaktaydı.25 I. Sultan Ahmet Dönemi’nde (1603-1617) Aydınlı’da 215, Orhanlı’a  145, Tepeören’de 88 tahmini nüfusun yaşadığı görülmektedir. Bu dönemde Aydınlı ve Orhanlı’nın Gebze’ye, Tepeören ise önceden olduğu gibi Yoros’a bağlıydı. Cumhuriyet Dönemi’nde ise sırasıyla Kartal’a, Pendik’e ve son olarak da Tuzla’ya bağlanan bu köyler, şu anda Tuzla’nın  altı mahallesini oluşturmaktadırlar. 

Köyün etrafınfa uçsuz bucaksız tarlalar, araziler bulunmaktadır.

TEPEÖREN EKONOMİSİ

Tepeören, ekonomisi ticaret ve tarıma dayalıdır.

 

TEPEÖREN ARSA FİYATLARI  

Tepeören’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 3.600 TL arasında değişmektedir.

 

TEPEÖREN TARLA FİYATLARI  

Tepeören’de tarla fiyatları (m²) 200 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tepeören’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tepeören’den arsa almak ya da Tepeören’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!