Alaçatı Arsa Fiyatları

Alaçatı arsa fiyatları birçok kritere göre değişmektedir. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Alaçatı’da ortalama arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

Alaçatı Hakkında

Alaçatı İzmir il merkezine  77 Km uzaklıkta, çeşme ilçesine  15 Km uzaklıktadır. Alaçatı, İzmir‘in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi‘ne kıyısı vardır. Tarihi taş evleri ve yılın 360 günü rüzgâr alması sebebiyle rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

Alaçatı, Ege Bölgesi‘nin önemli tatil beldelerinden biridir. Alaçatı’nın antik dönemdeki adı Agrillia’ dır. Alaçatı ismini “Alacaat” adı verilen bir Osmanlı aşiretinden alır. Osmanlı döneminde Alaçatı’ da Rumlar ve Türkler yaşıyorlardı. Rumcada “Alacaat” kelimesinin telaffuzu zor olduğu için “Alacaat” olarak zamanla değişir ve günümüzde kullanılan Alaçatı adını alır.

Alaçatı’nın sembolü haline gelmiş ve döneminin en önemli buluşu olan yel değirmenleri ise Alaçatı’nın en eski yapılarındandır. Alaçatı tarihsel sit alanı ilan edildiği için, günümüzde yöresel mimariye uygun olmayan bina yapılması yasaktır.

Alaçatı Arsa Fiyatları

İzmir Çeşme Alaçatı

Alaçatı Ekonomisi

Avrupa’daki üzüm bağları bir hastalık yüzünden kullanılmaz hale gelince Avrupa’nın üzüm ve şarap ihtiyacına cevap veren bütün limanlar değerli hale gelir. Alaçatı’nın verimli topraklarında yetişen kaliteli üzüm ve şaraplar, Alaçatı Limanından dünyaya gönderilir. O dönemde bağcılık ve buna bağlı olarak şarap üretimi, aynı zamanda zeytincilik ve zeytinyağı üretimi nedeniyle Alaçatı ekonomisi gelişir. Damla sakızı ağaçları dünyada ender bulunan bir bitki. Dünyada sadece Sakız Adası’nın güneyinde yetişen mastika ağacı Türkiye’de sadece Alaçatı’da yetişiyor. Sayıları 300’ü geçmeyen bu ağaçlar Alaçatı Belediyesinin koruması altında. Bu ağaçlardan lezzetli aromasıyla sakız reçeli ve eşsiz sakız rakısı yapılıyor.

 

Alaçatı Arsa Fiyatları

Alaçatı Mahallesi arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

 

Alaçatı Tarla Fiyatları

Alaçatı Mahallesi tarla fiyatları (ort. m²) 100 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

 


 

İzmir Alaçatı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İzmir Çeşme Alaçatı’dan arsa almak ya da Çeşme Alaçatı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!