Bademler Mahallesi Arsa Fiyatları

Bademler Mahallesi Arsa Fiyatları

Bademler Mahallesi nde arsa fiyatları yerine ve birçok etkene göre değişmektedir. Bademler, Güzelbahçe’den başlayıp Seferihisar’a doğru uzanan geniş koridorun ortalarında, İzmir’e 35, Seferihisar’a ve Urla’ya 9 Km. uzaklıkta bir köydür. Bademler insanının 1820’li yıllara değin bu yörede göçebe yaşadığı ve tahtacılıkla geçindiği biliniyor. Çevre köyler için tekne, tokaç, dibek ve benzeri eşya yaptıkları, semer ağacı kestikleri ve tahta biçtikleri anlaşılıyor. Zamanla kimi dış etkenlerin de zoruyla göçebeliği bırakıp yerleşik düzene geçmeye yöneldiklerinde, köyün bugünkü yerini onlara Ulamış ’tan Mestan Ağa adında yaşlı biri önermiş. Başlangıçta köy on iki kıl çadırla üç evden ibaretmiş. Hemen bir kaç yıl içinde beş on aile daha bu yere gelip yerleşince köyün temeli atılmış. Yakın çevrede bulunan bir kaç badem ağacı nedeniyle burası sonraları Bademler diye anılmaya başlanmış.

Bademler halkı geçimini tütüncülükten sağlarken susuzluğun ve büyük bir emekle yetiştirdikleri tütünün para etmemesinden dolayı Bademler halkı 1962 yılında bir Kalkınma kooperatifi kurmuş. Kooperatifin kuruluşundan sonra geçim kaynakları çiçekçilik olmuştur.

Günümüzde 25 dekar cam ve kaloriferli sera, 150 dönüm arazi içinde mandalina ve meyve bahçesi ile bir zeytinyağı fabrikası vardır. Son yıllarda diğer tarım ürünlerinin yerini kesme çiçek üretimi almıştır. Köyde üretilen gerbera, lilyum, şebboy, karanfil, frezya ve kasımpatı gibi çiçekler, yurt içi ve yurt dışındaki önemli merkezlerde satılmaktadır. Urla köyleri denildiğinde; tiyatrosu ve sera çiçekçiliği ile ünlü Bademler Köyü’dür. Bademler, ülkemizde tiyatrosu olan ilk ve tek köydür. 

 

Bademler Mahallesi Arsa Fiyatları

Arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin bazıları arsanın konumu arsanın metrekaresi, hukuki durumu,  arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, arsanın düzlükte ve çukurda olması, köşe parsel olması veya arada kalan arsa olması,  çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunması gibi birçok etkenler arsa fiyatında belirleyici olabiliyor.

Bademler’de imarlı arsa  fiyatları 200TL – 1.800 TL arasında değişmektedir. Bademler’de tarla m² fiyatları 50TL – 410 TL arasında değişmektedir. 

 


 

İzmir Urla Bademler’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Urla Bademler’den arsa almak ya da Urla Bademler’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!

 

 

Bademler Mahallesi Arsa Fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.