Balıklıova Mahallesi Arsa Fiyatları

Balıklıova Mahallesi

Balıklıova mahallesinde arsa fiyatları yerine ve birçok etkene göre değişmektedir. Balıklıova, İzmir il  merkezine 63, Urla ilçe merkezine 30 km mesafededir. Balıklıova’nın tarihteki ilk ismi Polikhne’ dir. Yerleşim yerinin ismi, İon Dönemi’ nde komşuları olan Klazomenai’ nin MÖ 413’teki istila girişiminde geçmektedir. Yakın tarihte, Osmanlı zamanında da bu isimle anılagelmiş bir Rum köyüdür. Cumhuriyet sonrası nüfus mübadelesi dolayısıyla Rumların göç etmesiyle köy boşalmış, köyün eski yerleşim yeri terk edilmiştir. Şu anki ismi Polikne’ den Türkçe’ ye Balıklı ve Balıklıova olarak geçmiştir. Karaburun Yarımadası’nın en güney kısmında kuruludur.

Sırtını dayamış olduğu Akdağ sebebi ile yazın da serin rüzgârlar alan mahalle, temiz denizi ve balık restoranlarıyla ün yapmıştır. Söylentilere göre yerleşimin bulunduğu alan daha önceleri denizle kaplıymış. Zaman içerisinde sular çekilince bu günkü ova ortaya çıkmış. O zamanlarda bu ova üzerinde balık ölülerinin bulunduğundan bahsedilir. Halk arasında Balıklıova denen yerleşim zaman içerisinde bu beldenin ismi olmuş. Bugün için bile ovada deniz kabuklarına rastlanması bu tezin doğru olduğunu düşündürüyor.

İsmi ile ilgili ilginç öyküsü yanında Balıklıova, İzmir bölgesinde balık avlama tutkunlarının tercih ettiği yerlerin başında gelir. Burada Gopez, isparoz, mercan sonbaharda ise istavrit kıyıdan fazla uzaklaşmadan oltanıza takılır. Balıklıova, Karaburun Yarımadası’nın Çeşme yöresine bağlantısı olan tek elverişli yerdir.

 

Balıklıova Mahallesi Arsa Fiyatları

Balıklıova Mahallesi Arsa Fiyatları

Balıklıova Mahallesi Arsa Fiyatları

Arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin bazıları arsanın konumu arsanın metrekaresi, hukuki durumu,  arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, arsanın düzlükte ve çukurda olması, köşe parsel olması veya arada kalan arsa olması,  çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunması gibi birçok etkenler arsa fiyatında belirleyici olabiliyor.

Balıklıova’da imarlı arsa m² fiyatları 19 TL – 1.625 TL arasında değişmektedir. Balıklıova’da tarla m² fiyatları 200 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

İzmir Urla’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Urla Balıklıova’dan arsa almak ya da Urla Balıklıova’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!