bornova yakaköy arsa fiyatları

Yakaköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yakaköy arsa fiyatlarını ve Yakaköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BORNOVA YAKAKÖY HAKKINDA

Yakaköy, İzmir‘in Bornova ilçesine bağlı bir mahalle. İdari sınırlarına bakıldığında batısında Çiçekli mahallesi bulunur.  İzmir şehir merkezine yarım saat uzaklıktaki Çiçekliköy ve Yakaköy, temiz havası, çam ağaçları, rengarenk çiçekleri, kahvaltı salonları ve piknik alanları ile günübirlik geziler için kentin ideal noktaları arasında yer alıyor.

Bornova’nın Doğu Kuzeydoğu yönünde 11,1 km uzağında yer alır. İzmir il merkezinin ise Doğu Kuzeydoğu yönünde 18,5 km uzağında bulunur. İzmir/Bornova’ya bağlı köylerden olan (hâlen mahalle statüsünde), Bornova-Manisa karayolundan içeride,

Yaka köyü, Osmanlı döneminde idarî olarak Saruhan Sancağı içerisinde ve adı Nif olan şimdiki Kemalpaşa kazasına bağlıdır. Nif, 1868 yılında nahiye olarak İzmir kazasına, Yaka köyü ise 1941’de Bornova ilçesine bağlanmıştır. Köyün geçmişine ilişkin arşiv kaynaklarına dayalı çalışmalar -en azından şimdilik burasının XVI. yüzyıldan itibaren bir Türk-Müslüman yerleşim birimi olduğunu göstermektedir.

İskânı yüzlerce yıllık kırsal yerleşimin geçmişine ilişkin yapılacak araştırmalar kapsamında hâlihazırda mevcut somut/somut olmayan kültür mirasının tespiti büyük önem arz etmekte bu arada köyde bulunan kitâbelerin envanter lenerek kayıt altına alınması da öncelikli çalışma alanlarından birisini oluşturmaktadır.

 

YAKAKÖY EKONOMİSİ

Yakaköy ekonomisi tarım ve turizm dayalıdır.

 

YAKAKÖY ARSA FİYATLARI

Yakaköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

YAKAKÖY TARLA FİYATLARI  

Yakaköy tarla fiyatları (m²)  150 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yakaköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yakaköy’den arsa almak ya da Yakaköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!