buca kaynaklar arsa fiyatları

Kaynaklar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kaynaklar arsa fiyatlarını ve Kaynaklar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BUCA KAYNAKLAR HAKKINDA

Kaynaklar , İzmir’in Buca ilçesine bağlı 43 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında batısında Zafer Mahallesi; güneyinde Belenbaşı Köyü; doğusunda Kaynaklar Merkez Mahallesi; kuzeyinde ise Nif Dağı bulunur.

Rivayete göre ilk Adı Dambeli`.dir. Daha sonra Tahlalu ismini almış zamanla Tahtalı olarak değiştirilmiştir. Tahtalı ismi zamanın muhtarları tarafından, siz tahtacımısınız demesi üzerine tahtalı ismi Kaynaklar olarak değiştirilmiştir. Kaynaklar`in fazla sulak bir araziye sahip olması ve sayılamayacak kadar çok yerde kaynak su çıkması nedeni ile adına Kaynaklar denilmiştir.

1998 yılının Nisan ayında belediye olması üzerine Kaynaklar köy hayatından bir anda şehir hayatına geçmiş ve kısa bir zamanda İzmir`in gözde yerleşim yerlerinden biri haline gelmiştir. Şu anki nüfusu 3771 dür.

Kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için Kaynaklar köyü oldukça ideal bir noktadır. Her yıl genellikle Nisan’ın sonu, Mayıs’ın başında, Kaynaklar Kaya Tırmanış Şenlikleri yapılmaktadır.

Kaynaklar`ın simgesi Tarihi Çınar Ağacıdır. Rivayete göre Kaynaklar` da bulunan Çınar Ağacının yaşını ilk olarak bir Yunan bilim adımı bulmaya çalışmıştır. Yaklaşık olarak 60 yıl öncesine dayanan bu araştırmada; ağacın 4500 yaşında olduğu söylenmiştir…

 

KAYNAKLAR EKONOMİSİ

Kaynaklar ekonomisi tarım ve turizm dayalıdır.

 

KAYNAKLAR ARSA FİYATLARI

Kaynaklar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

 

KAYNAKLAR TARLA FİYATLARI  

Kaynaklar tarla fiyatları (m²)  300 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kaynaklar’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kaynaklar’dan arsa almak ya da Kaynaklar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!