Çandarlı Arsa Fiyatları

Çandarlı’da arsa fiyatları birçok faktöre göre farklılık göstermektedir. Çandarlı, ülkemizde Ege Bölgesinde bulunmaktadır. İzmir’in, Dikili ilçesinin 30 mahallesinden bir tanesidir. İzmir şehir merkezine 100 Km, Dikili ilçe merkezine 19 Km. uzaklıktadır.

Çandarlı’da bulunan arsanızın fiyatını ücretsiz öğrenmek için tıklayınız.

ÇANDARLI HAKKINDA

Çandarlı’nın antik adı Pitane olarak geçmektedir. Pitane suyu bol anlamına gelmektedir ve tarihi MÖ  6. yüzyıla kadar uzanır. Şehrin amazonlu kadınlar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Belli bir zaman burası Cenevizliler tarafından deniz üssü olarak kullanılmıştır. Yapılan kazılarda arkeolojik eserler bulunmuş olup İzmir arkeoloji müzesinde ve Bergama müzesinde korunma altına alınmıştır.

İstanbul – Çandarlı arasındaki mesafe 443 Km.’dir. Bu mesafe özel araçla 5 saat 30 dakikada kat ediliyor. Çandarlı, Ankara’ya 666 Km. (8 saat), Bursa’ya 301 Km. (4 saat), Çanakkale’ye 218 Km. (3 saat 30 dk.), Ayvalık’a 60 Km. (1 saat), Dikili’ye 20 Km. (30 dk.), Bergama’ya ise 35 Km. (40 dk.) uzaklıktadır.

 

ÇANDARLI ARSA FİYATLARI

Çandarlı arsa fiyatları (ortalama ) 100 TL’den başlayıp 1.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Tarla m² fiyatları ise 10 TL’den başlamaktadır. Arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın m²’si, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Çandarlı’da birçok yapı kooperatifi vardır. Bu kooperatiflerin başlıcalarını aşağıda sizin için listeledik.

 

ÇANDARLI YAPI KOOPERATİFLERİ ve ARSA FİYATLARI

Eyko Yapı Kooperatifi Arsa Fiyatları

Çandarlı Arsa Fiyatları

Eyko Yapı Kooperatifi

Eyko yapı kooperatifi 1976 yılında kurulmuş olup 1980 yılında resmi işlemleri tamamlanmış ve parselizasyonu yapılmıştır. Çandarlı’nın en güzel sitelerinden biridir. Eyko kooperatifinde bulunan arsaların çoğunun elektrik, su, kanalizasyon ve alt yapıları tamamlanmıştır. Buradaki arsalar imarlı olup 2,5 kat dubleks yazlık yapılabilir fakat bazı arsalarda eğimden kaynaklı kot farkıyla 3,5 kat tripleks yazlık yapabilme avantajına sahiptir. Eyko da yaklaşık 200 ada ve 3.000 in üzerinde konut alanına sahiptir. Eyko imarlı arsa m² fiyatları 250 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

Bimeyko Yapı Kooperatifi Arsa Fiyatları

Bimeyko Yapı Kooperatifi

Bimeyko Yapı Kooperatifi

Bimeyko yapı kooperatifi 1976 yılında kurulmuş olup tam 12 sene sonra 1988 de parselizasyon ve resmi işlemleri tamamlanmıştır. Bimeyko da bulunan arsaların neredeyse hepsinin elektrik, su, kanalizasyon ve diğer altyapıları bulunmakta olup aktif durumdadır. Buradaki arsalar imarlı olup 2,5 kat dubleks yazlık yapılabilir fakat bazı arsalarda eğimden kaynaklı kot farkıyla 3,5 kat tripleks yazlık yapabilme avantajına sahiptir. Bimeyko’da 200 ün üzerinde ada ve 5.000 in üzerinde konut alanına sahiptir. Bimeyko imarlı arsa m² fiyatları 200 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

Özlem Yapı Kooperatifi Arsa Fiyatları

Özlem Yapı Kooperatifi

Özlem Yapı Kooperatifi

Özlem yapı kooperatifinin tamamına elektrik, su, kanalizasyon ve diğer altyapılar yapılmış olup yarım parsellerin olduğu bölgede uzun süredir kullanılmadığı için kullanılmaz hale gelmiş durumdadır ve yeniden yapılması gerekmektedir.  Buradaki arsalar imarlı olup 2,5 kat dubleks yazlık yapılabilir fakat bazı arsalarda eğimden kaynaklı kot farkıyla 3,5 kat tripleks yazlık yapabilme avantajına sahiptir. Özlem yapı kooperatifinde 120’nin üzerinde ada ve 3.000’in üzerinde konut alanına sahiptir. Özlem imarlı arsa m² fiyatları 150 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

Mavikent Yapı Kooperatifi Arsa Fiyatları

Mavikent Kooperatifi parsellerinin neredeyse hepsinin elektrik, su, kanalizasyon ve diğer altyapıları bulunmakta olup faal durumdadır. Mavikent‘de herhangi bir zorunlu inşaat planı da yoktur, yani istediğiniz yerde kendi çizdireceğiniz inşaat planını kendi arsanızda uygulayabilirsiniz. Mavikent kooperatifindeki arsalar diğer kooperatiflerdeki gibi arsalar imarlı olup 2,5 kat dubleks yazlık yapılabilir fakat bazı arsalarda eğimden kaynaklı kot farkıyla 3,5 kat tripleks yazlık yapabilme avantajına sahiptir. 100’ün üzerinde ada ve 2.000 in üzerinde konut alanına sahiptir. Mavikent imarlı arsa m² fiyatları 150 TL – 300 TL  arasında değişmektedir.

 

Çandarlı Tatil Köyü Arsa Fiyatları

Çandarlı tatil köyü 1970’li yıllarda kurulmuş ve elektrik, su, kanalizasyon ve diğer alt yapıları tamamlanıp yazlıklar yapılmıştır. Burada ki yazlık sahiplerinin Çandarlı tatil köyünün hemen arkasında bulunan elektrik, su, kanalizasyon alt yapıları yapılmamış yarım parselleri bulunmaktadır. Yaklaşık 800 arsadan oluşmaktadır. Çandarlı Tatil Köyü arsa m² fiyatları 100 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

Meltemköy Tatil Sitesi Satılık Arsa Fiyatları

Meltemköy Kooperatifi parsellerinin neredeyse hepsinin elektrik, su, kanalizasyon ve diğer altyapıları bulunmakta olup faal durumdadır. Meltemköy ‘de herhangi bir zorunlu inşaat planı da yoktur, yani istediğiniz yerde kendi çizdireceğiniz inşaat planını kendi arsanızda uygulayabilirsiniz. Meltemköy imarlı arsa m² fiyatları 500 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın m2 si hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır.

Dikili Çandarlı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çandarlı ’dan arsa almak ya da Çandarlı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!