İzmir Dikili arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Dikili’de ortalama arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

DİKİLİ HAKKINDA

Dikili, Ege Bölgesinde bulunan İzmir şehrimizin şirin bir ilçesidir. Konumu itibariyle Ege denizi kıyısında ve Midilli Adası karşısında yer alır. Komşu ilçeler Ayvalık, Bergama ve Aliağa’dır. İlçenin yüzölçümü 534 Km²’dir.  Dikili’nin geçmişi yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda MÖ 4.000 – 5.000 yıllarına kadar dayanmaktadır.  İlk çağda Lidyalılar, İranlılar, Frikyalılar, Mysialılar ile Romalılar ve Bergamalılar Orta çağda ise Bizanslılar, Cenovalılar, Selçuklular ve Osmanlılar Dikili’ye hakim olmuşlardır.

 

DİKİLİ EKONOMİSİ

İlçede ekonomi tarıma dayanmaktadır. Tütün, pamuk, zeytin üreticiliği ve seracılık yapılmaktadır. Dikili Limanı, turizm açısından ilçenin önemli bir gelir kaynağıdır. Temiz plajları, termal kaynaklarının zenginliği, iç ve dış turizm açısından önemlidir. Dikili’nin 30 mahallesi bulunmaktadır.

 

DİKİLİ ARSA FİYATLARI

İzmir Dikili’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 600 TL –  12.500 TL arasında değişmektedir. Dikili’de tarla fiyatları ise 130 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Sahil şeridinde yer alan Bademli, Çandarlı, Denizköy, Gazipaşa, İsmetpaşa, Kabakum, ve Salihler diğer mahallelere göre fiyatları daha yüksektir.

İzmir’e bağlı olan Dikili ilçesine 10 Km mesafede yer alıyor. Burası kendi halinde, el değmemiş, şirin bir köy konumunda; ancak köyün asıl güzelliği kıyı şeridinde ve sahip olduğu plajlarda saklı. Bademli’de yer alan plajlar, doğanın muhteşem bir armağanı olarak kabul ediliyor.

Bademli’de arsa fiyatları (imarlı ort. m² ) 1.000 TL – 7.500 TL arasında değişmektedir. Bademli’de tarla fiyatlarında ise fiyatı 300 – 450 TL ile 500 – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

Çandarlı Arsa Fiyatları

İzmir şehir merkezine 100 Km, Dikili ilçe merkezine 19 Km. uzaklıktadır. Çandarlı’nın antik adı Pitane olarak geçmektedir. Pitane suyu bol anlamına gelmektedir ve tarihi MÖ  6. yüzyıla kadar uzanır. Şehrin amazonlu kadınlar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Belli bir zaman burası Cenevizliler tarafından deniz üssü olarak kullanılmıştır. Yapılan kazılarda arkeolojik eserler bulunmuş olup İzmir Arkeoloji Müzesi’nde ve Bergama Müzesi’nde korunma altına alınmıştır.

Çandarlı’da imarlı arsa fiyatları 600 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir. Çandarlı’da tarla fiyatları ise 130 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 

Denizköy Arsa Fiyatları

İzmir’e bağlı olan Dikili ilçesine 10 Km mesafede yer alıyor. Denizköy’de arsa fiyatları (imarlı ortalama m² ) 1.700 TL ile 4.300 TL arasında değişmektedir. Denizköy’de tarla fiyatları ise 300 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

Gazipaşa Arsa Fiyatları

İzmir’de Dikili ilçe merkezine 2 km mesafede yer alır. Gazipaşa’da imarlı arsa fiyatları 8.600 TL – 12.500 TL arasında değişmektedir. Gazipaşa’da tarla fiyatları ise 1.550 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

Kabakum Arsa Fiyatları

İzmir’de Dikili’nin kuzeyinde bulunur ve dikiliye uzaklığı 7 km dir. Kabakum’da imarlı arsa fiyatları 1.200 TL – 7.800 TL ye arasında değişmektedir. Kabakum’da tarla fiyatları 300 TL ile 750 TL arasında değişmektedir.

 

Salihler Arsa Fiyatları

İzmir’de Dikili’nin kuzeyinde ve Dikili’ye uzaklığı 15 kilometre Ege Denizi kıyısı 5.5 kilometredir.

Salihler’de imarlı arsa fiyatları 1.100 TL – 17.000 TL ye arasında değişmektedir. Salihler’de tarla fiyatları ise 200 TL ile 1.100 TL arasında değişmektedir.

 


 

Arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekares,i hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır.

İzmir Dikili’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Dikili ’den arsa almak ya da Dikili’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!