seferihisar düzce arsa fiyatları

Düzce arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Düzce arsa fiyatlarını ve Düzce tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

DÜZCE HAKKINDA

Seferihisar  Düzce köyü arası mesafe 7 Km.dir. Bu köy Seferihisar ın yaklaşık 5-6 Km kuzeyindedir.

Bu köyde Anadolu Selçuklu dönemine ait yapılar bulunmaktadır. Yaklaşık  10 –15 yıl öncesine kadar köyün ismi Herekedir. Sonradan Düzce olarak değiştirilmiştir. Heraklia antik kentinin üzerinde ya da çok yakınında kurulmuştur. Çevrede 80-100  yıllık eski yapılara bakarsanız pek çok mermer sütunun veya işlemenin bu yapılarda kullanılmış olduğunu görürsünüz.

Düzce köyü, 2004 yılı itibariyle yaklaşık 530 nüfusludur ve ilçe merkezine 6 km uzaklıktadır. Eski adı Hereke ( 1968 e kadar) olan Düzce’nin, günümüzde Ağaçeşme adlı birde mahallesi bulunmaktadır. Düzce’nin denize kıyısı vardır ( Azmak)  , ancak askeri bölge olduğu için yapılaşma yoktur, yaz aylarında geçici olarak kullanılmaktadır. Düzce ve yakın çevresi köylerinde  19 ağustos günü geleneksel olarak her yıl deniz eğitme günü olarak bir şenlik havasında kutlanmaktadır. Azmak denizi kıyısında buluşan köylüler, denize girme ve piknik yaparak bir gün geçirmektedirler.

Köyden dışarıya göç olmazken, son yıllarda doğudan göç almaya başlamıştır. ( 5 hane) . Köyde yaşayan insanlar oldukça modern, kültürlü, görgülü ve misafirperverlerdir. Köy genel olarak inanılmaz huzurlu bir atmosfere sahiptir. Hatta köy civarına şehrin sıkıntısından stresinden kaçıp yerleşenler var.

Tarihi Sit Alanı kapsamında olan köy, 3. dereceye alınmış ve bu gelişim, köy içini yeniden düzenlemeye olanak vermiştir. Eski köy okulunun onarılarak kütüphane yapılması bunların başında gelmektedir.

 

DÜZCE EKONOMİSİ

Köyde narenciye ve enginar yetiştiriciliği yanında hayvancılık en önemli ekonomik faaliyetlerdir.

 

DÜZCE ARSA FİYATLARI

Düzce arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 2.800 TL arasında değişmektedir.

 

DÜZCE TARLA FİYATLARI

Düzce tarla fiyatları (m² ) 200 TL –  400 TL arasında değişmektedir.

Düzce zeytinlik  fiyatları (m² ) 50 TL –  120 TL arasında değişmektedir.

 


 

İzmir Seferihisar Düzce’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İzmir Seferihisar Düzce’den arsa almak ya da Seferihisar Düzce’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!