seferihisar gödence arsa fiyatları

Gödence arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gödence arsa fiyatlarını ve Gödence tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

GÖDENCE HAKKINDA

Gödence Köyü, Ege’nin İzmir’in Seferihisar ilçesi sınırları içerisinde yer alır. Seferihisar Gödence arası mesafe 16 Km.dir.

Türkiye’nin ilk sakin şehri olan Seferihisar’ın köyleri, doğaya ve kültürel kaynaklara zarar vermeden de kalkınmanın mümkün olduğunu Gödence Köyü ile de göstermiştir.

Gödence zeytinyağı ile ünlü yapmış bir köydür. Bir tepenin üzerine konumlanmış olan köyün dört bir tarafı zeytin bahçeleri, meyve bahçeleri ve üzüm bağları ile çevrilidir. Halk bu ürünleri organik tarım tekniği ile üretmektedir. Başta zeytinyağı olmak üzere onlarca çeşit doğal ürününü kendi ismiyle markalaştırmayı başaran Gödencelilerin yeni hedefi ise turizmde ismini duyurmak.

Bundan 40 yıl önce, ‘birlikten kuvvet doğar’ düşüncesiyle tüm köylüler bir araya gelerek kooperatif kurmuşlar. Köyün kaderi bu kooperatif ile bir anda değişmiştir. Zeytiniyle ünlü bu köyde her yıl geleneksel Gödence Zeytinyağı Yarışması düzenlenmektedir.

Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi sadece ürettiği ürünler ile değil, düzenlediği kültürel etkinliklerle de köyün adını duyuruyor. 19 yıldır düzenlenen ve 5 sene önce ulusal nitelik kazanan Gödence Tarım Başarı Ödülleri kapsamında, tarımın gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kurumlara bilim, eğitim, basın, çiftçi örgütlenmesi, tarıma dayalı sanayi ve çevre dallarında tarım başarı ödülleri veriliyor. Köyde düzenlenen bir diğer önemli etkinlik de Yarımadanın En Güzel Zeytinyağı Yarışması. Her yıl nisan ayında düzenlenen ve geleneksel hale gelen yarışmada, zeytin üreticileri tarafından kooperatife verilen zeytinlerden elde edilen zeytinyağı örnekleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin denetiminde değerlendiriliyor, dereceye girenler ödüllendiriliyor. Gödenceli kadınların kendi elleriyle hazırladığı, birbirinden lezzetli yöresel yemeklerle kurulan sofralar, her iki etkinliğe de renk katıyor.

Doğal ve kaliteli ürünleriyle dikkat çeken Gödence’nin çevresi doğa yürüyüşleri ve hafta sonu dinlenceleri için de oldukça uygun. Köye, İzmir- Seferihisar yolunun 30’unu kilometresinden sola dönüp, 11 kilometre ilerledikten sonra ulaşılabiliyor. Sadece ürün almak istiyorsanız Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne ulaşıp sipariş de verebiliyorsunuz.

 

GÖDENCE EKONOMİSİ

Köyde kurulan kooperatif aracılığıyla üreticiler bahçelerinde yetiştirdikleri zeytin çeşitlerini ve bu zeytinlerden elde ettikleri zeytinyağlarının pazarlamasını ve satışını yapmaktadırlar.

 

GÖDENCE ARSA FİYATLARI

Gödence arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

GÖDENCE TARLA FİYATLARI

Gödence tarla fiyatları (m²) 80 TL –  400 TL arasında değişmektedir.

Gödence zeytinlik fiyatları (m²) 20 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 


 

İzmir Seferihisar Gödence’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İzmir Seferihisar Gödence’den arsa almak ya da Seferihisar Gödence’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!