seferihisar ihsaniye arsa fiyatları

İhsaniye arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında İhsaniye arsa fiyatlarını ve İhsaniye tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

İHSANİYE HAKKINDA

İhsaniye, İzmir’in Seferihisar  ilçesine bağlı bir mahalle. Seferihisar’ın Kuzey Kuzeybatı yönünde 9,2 Km uzağında yer alır. İzmir il merkezinin ise Batı Güneybatı yönünde  33,5 Km uzağında bulunur. İhsaniye Seferihisar’a bağlı, küçük bir orman içi köyüdür.

İhsaniye İlçesinin Tarihi Frigyalılar devrine kadar uzamaktadır. Döğer, Ayazini ve Kayıhan yerleşim birimleri Kapıkayalar, Aslantaş, Maltaş ve Yılantaş isimli ibadet yerleri ile mezar oldukları sanılan tarihi kalıntılar Frigler dönemine aittir.

Bölge Pers, Helen, Roma ve Bizanslıların egemenliğine girmişse de bu medeniyetlerden günümüze kadar yaşayabilen eser ya da iz kalmamıştır.
Anadolu’ nun 1071 Malazgirt zaferinden sonra Türklerin yerleşimine açılması sonucunda bazı Türk boylarına mensup kafilelerin bu bölgeye yerleştikleri sanılmaktadır.

Döğer ve Alanlı bölgelerinin Oğuz Türklerinin Döğer boyu tarafından 1085 yıllarında  iskan edildiği tahmin edilmektedir.

Osmanlı döneminde 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı (93 harbi) sırasında Bulgaristan’ın Dobruca ilinin Kurtpınarı İlçesine bağlı Şahinler, Kilikadı, Bayrampınar, Turpçular, Koçmar, Pirliköy, ve Şumnu İline bağlı Civel İlçesinin Sofular, Mahmuzlu, Küçükahmet köylerinden gelen göçmenlerin yerleşmesiyle 1887 yılında köy olarak kurulmuştur.

Köyün bulunduğu yerin  sit alanı kapsamında olması,  doğanın daha iyi korunmasını sağlamış, çevresi ormanlıktır. Köyün içinden de geçen dereninkıyısında  bulunan  yaşlı  çınar ağaçları görülmeye değerdir. Yaşlı ve çok fazla yürüyemeyenler  için ideal bir parkur bulunmaktadır.  Özellikle; erguvan ağaçlarının  çiçek açtığı ilkbahar ve çınarların yapraklarını dökmeye başladığı sonbahar çok daha  güzel oluyor.

 

İHSANİYE EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır.

 

İHSANİYE ARSA FİYATLARI

İhsaniye arsa fiyatları (imarlı ort. m²) fiyatları 600 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

İHSANİYE TARLA FİYATLARI

İhsaniye tarla m² fiyatları 50 TL –  250 TL arasında değişmektedir.

İhsaniye zeytinlik m² fiyatları 50 TL –  100 TL arasında değişmektedir

 


 

İzmir Seferihisar İhsaniye’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İzmir Seferihisar İhsaniye’den arsa almak ya da Seferihisar İhsaniye’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!