izmir bayındır arsa fiyatları

Bayındır arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bayındır arsa fiyatlarını ve Bayındır tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR BAYINDIR HAKKINDA

Bayındır, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Kemalpaşa, batısında Torbalı, güneyinde Tire, doğusunda Ödemiş ilçeleri, kuzeydoğusunda Manisa ili bulunmaktadır.

Bu yerleşim yeri, Kral Yolu üzerinde bulunan Efes-Sard arasındaki önemli noktalardan birisidir. Şimdiki Ergenli köyünün kuzeyinde Bayındır Kalesi diye bilinen yıkık kale kalıntılarının çevresinin ilk yerleşim yerleri olduğu saptanmıştır.

Araştırmalar; yörede sırasıyla MÖ 2000’de Hititlerin, 700’de Frigya ve Lidyalıların, 300’de Roma İmparatorluğu’nun, 395’te Roma İmparatorluğu’nun ikiye ayrılması üzerine Doğu Romanın, 1084 yılından sonra Selçukluların, 1308-1425 yılında Aydınoğulları’nın ve 1425’ten itibaren de Osmanlıların egemenliğinde olduğunu ortaya koymaktadır.

İzmir’in 78 km doğusunda yer alan Bayındır’ın yüzölçümü 548 km2‘dir.İlçenin kuzeyinde Kemalpaşa, batısında Torbalı, güneyinde Tire, doğusunda Ödemiş ilçeleri, kuzeydoğusunda Manisa ilinin Turgutlu ilçesi bulunmaktadır.

Zeytinova’da zeytin ve zeytin yağı üretilmektedir. Beldenin 1 km yakınından akan Falaka Çayına baraj yapımı tamamlanmış belde ve bölge için çok önemli ekonomik kalkınma sağlanmıştır. Kuraklıktan dolayı azalan yeraltı suları, tarım ile geçinen halk için sıkıntıların en başındadır. Zeytinova barajının tamamlanmasından sonra bölgedeki su sorunu büyük bir ölçüde çözümlenmiştir.

Canlı Tarım ve hayvancılık yoğun olarak yapılmaktadır. Bayındırın diğer bölgelerinde olduğu gibi zeytin ve zeytinyağı önemlidir. Canlı beldesi 1995 seçimlerinden sonra belediye olmuştur.

 

BAYINDIR EKONOMİSİ

.Bayındır’ın ekonomik yapısı temelde tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Verimli toprakları ile İzmir’in gıda deposu konumundadır. Süs bitkisi yetiştiriciliği önemli bir gelir kaynağı olmuştur. Ege’nin büyük bir bölümünde olduğu gibi Bayındır’da da zeytincilik önemli geçim kaynakları arasındadır. Zengin meyve çeşitleri ve zeytinlikleri vardır.

İlçe ekonomisinin tarımsal zenginliği sanayisinin gelişmesine temel oluşturamamış, küçük sanayi işletmelerinin dışında bu güne kadar birkaç fabrika kurulabilmiştir. Sanayileşmenin hiç gelişmediği Tire ve Ödemiş ilçeleri arasında Çiçeğin Kenti olarak bilinen Bayındır ilçesinin en büyük sorunları arasında genç nüfusunun azalmasından dolayı çiçeklik sektörü başta olmak üzere işçi sıkıntısı çekmektedir.

İlçede bir tanesi anonim şirket olmak üzere 16 şirket faaliyet göstermektedir. İlçede zeytinyağı fabrikaları da mevcuttur. Ayrıca çiftçiler ilçede bulunan Tariş’e ürünlerini satabilmektedirler. İlçede tarım, gün geçtikçe hayvancılığa doğru kaymıştır.

Köylerde yapılan tarımın önemli bir bölümünü silajlık mısır tarımı oluşturmaktadır. İlçede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık da mevcuttur. İlçede turizm gelirleri fazla olmamakla birlikte, turizm keşfedilmeyi bekleyen bir potansiyeldir. Osmanlı İmparatorluğunun ilk Darphanesi Bayındır bölgesinde kurulmuştur. İlçede her yıl Nisan ayının son haftası, Mayıs ayının ilk haftası çiçek festivali düzenlenir.

 

BAYINDIR ARSA FİYATLARI

Bayındır arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

 

BAYINDIR TARLA FİYATLARI  

Bayındır tarla fiyatları (m²)  50 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

ALANKIYI ARSA FİYATLARI

Alankıyı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –900 TL arasında değişmektedir. Alankıyı tarla fiyatları (m²)  60 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

ARIKBAŞI ARSA FİYATLARI

Arıkbaşı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir. Arıkbaşı tarla fiyatları (m²)  10 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

CANLI ARSA FİYATLARI

Canlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Canlı tarla fiyatları (m²)  180 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ÇENİKLER TARLA FİYATLARI

Çenikler tarla fiyatları (m²)  50 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİFTÇİGEDİĞİ ARSA FİYATLARI

Çiftçigediği arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 300 TL arasında değişmektedir. Çiftçigediği  tarla fiyatları (m²)  10 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

ÇINARDİBİ ARSA FİYATLARI

Çınardibi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  950 TL – 3.700 TL arasında değişmektedir. Çınardibi tarla fiyatları (m²)  220 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

ÇIRPI ARSA FİYATLARI

Çırpı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 400 TL arasında değişmektedir. Çırpı tarla fiyatları (m²)  30 TL – 140 TL arasında değişmektedir.

 

DEREKÖY ARSA FİYATLARI

Dereköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir. Dereköy tarla fiyatları (m²)  70 TL – 110 TL arasında değişmektedir.

 

ELİFLİ ARSA FİYATLARI

Elifli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Elifli tarla fiyatları (m²)  20 TL – 140 TL arasında değişmektedir.

 

FATİH TARLA FİYATLARI  

Fatih tarla fiyatları (m²)  40 TL – 160 TL arasında değişmektedir.

 

HİSARLIK TARLA FİYATLARI  

Hisarlık tarla fiyatları (m²)  15 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

KABAAĞAÇ TARLA FİYATLARI  

Kabaağaç tarla fiyatları (m²)  10 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 

KIZILCAOVA TARLA FİYATLARI  

Kızılcaova tarla fiyatları (m²)  10 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

KIZILOBA TARLA FİYATLARI  

Kızıloba tarla fiyatları (m²)  10 TL – 80 TL arasında değişmektedir.

 

PINARLI ARSA FİYATLARI

Pınarlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 350 TL arasında değişmektedir. Pınarlı tarla fiyatları (m²)  10 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

SARIYURT ARSA FİYATLARI

Sarıyurt arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 450 TL arasında değişmektedir. Sarıyurt tarla fiyatları (m²)  10 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

SÖĞÜTÖREN ARSA FİYATLARI

Söğütören arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Söğütören tarla fiyatları (m²)  20 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

YAKAPINAR ARSA FİYATLARI

Yakapınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 350 TL arasında değişmektedir. Yakapınar tarla fiyatları (m²)  15 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

YUSUFLU ARSA FİYATLARI

Yusuflu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir. Yusuflu tarla fiyatları (m²)  80 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

ZEYTİNOVA TARLA FİYATLARI

Zeytinova tarla fiyatları (m²)  15 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bayındır’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bayındır’dan arsa almak ya da Bayındır’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Bayındır arsa fiyatlarını ve Bayındır tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!