izmir bayraklı arsa fiyatları

Bayraklı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bayraklı arsa fiyatlarını ve Bayraklı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR BAYRAKLI HAKKINDA

Bayraklı, İzmir Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı metropol ilçelerden biridir. Konumu Batısında Karşıyaka, doğusunda Bornova ve güneyinde de Konak ilçeleri ile çevrilidir. Tarihçesi 6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. Bayraklı’ya Bornova ve Karşıyaka ilçelerinden 23 mahalle bağlanmıştır. Bunlar; Doğançay, Emek, Gümüşpala, Manavkuyu, Mansuroğlu, Osmangazi, Onur, Org.Nafiz Gürman, Postacılar, Soğukkuyu, Turan,Çiçek,Adalet,Tepekule,Alparslan,Fuat Edip Baksi ve Yamanlar mahalleleridir.

İlk İzmir’i kuranların MÖ 3000’de Tunç Çağı’nı yaşayan ve Bayraklı’da oturan bir halk olduğu, yapılan kazılar sonucu kesinlik kazanmıştır. Ancak, çok daha eski dönemlere, örneğin Yontma Taş Devri’ne uzanan bazı ilkel yerleşmelerin belirtileri de İzmir civarında kendini göstermektedir. Çok eski ilkel efsanelere göre, Bayraklı’daki yerleşmeden binlerce yıl önce kurulduğu belirtilen bir kentin, tanrıların vahşeti olarak değerlendirilen bir deprem sonucu göl hâline geldiği ileri sürülmektedir.

Bu kentin, Yamanlar Dağı’ndaki Karagöl civarında olduğu tahmin edilmektedir. İlk İzmirlilerin kentlerini Bayraklı’da kurdukları bilinmektedir. Bugünkü Bayraklı’nın hemen yanında bulunan Tekel Şarap Fabrikası bağlarının sınırları içindeki 150 dönüm büyüklüğündeki Tepekule isimli höyük (eski ismi Hacı Mutço tepesi), bundan 5.000 yıl önce Luwi veya Lelej denilen en eski İzmir yurttaşlarınca kurulan ilk yerleşme bölgesi idi.

Daha sonra kent, MÖ 1000’lerde Tepekule, kayalık bir zemine sahipti. İzmirliler, evlerini bu kayalık yere inşa ettiler. Megaron tipi denilen evlerin alt yarısı taştan, üstü kerpiçtendi. Yer döşemeleri ve duvarları, çok enfes bir harçla sıvanmıştı. 370 metre yükseklikteki Tepekule Uygarlığı, Troya-2 Uygarlığı ile yaştaştır. Ayrıca 2009 yerel seçimlerinden itibaren Bayraklı, Karşıyaka ilçesinden ayrılarak ayrı bir ilçe olmuştur. Ekim 2020’deki Ege Denizi depremi ilçede can ve mal kaybına neden olmuştur.

Bayraklı’nın yüzölçümü 30 km2‘dir. İlçenin kuzeybatısında ve kuzeyinde Karşıyaka, doğusunda ve güneyinde Bornova, güneybatısında Konak ilçeleri, batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır.

 

BAYRAKLI EKONOMİSİ

Bayraklı, tarihin izleri ile çağdaş yaşamın iç içe olduğu bir ilçe. Smyrna Antik Kenti ile efsanevi Tantalos mezarını sınırları içerisinde barındıran ilçe, şehrin yeni ticaret merkezi olma yolunda da her geçen gün gelişmekte. İzmir’in merkezinde bulunan Bayraklı ilçesinde çok sayıda alıveriş merkezi, restoran, kafe, eğlence mekanları bulunmadır.

İlçe ekonomisi turizm, tarım ve ticarete dayanmaktadır.

 

BAYRAKLI ARSA FİYATLARI

Bayraklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.000 TL – 46.000 TL arasında değişmektedir.

 

MANSUROĞLU ARSA FİYATLARI

Mansuroğlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  26.000 TL –46.000 TL arasında değişmektedir.

 

ONUR ARSA FİYATLARI

Onur arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.000 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir.

 

YAMANLAR ARSA FİYATLARI

Yamanlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 6.300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bayraklı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bayraklı’dan arsa almak ya da Bayraklı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!