izmir bergama arsa fiyatları

Bergama arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bergama arsa fiyatlarını ve Bergama tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR BERGAMA HAKKINDA

Bergama, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin güneyinde Aliağa, doğusunda Kınık ve Manisa ili, kuzeyinde Balıkesir ili, batısında Dikili, güneybatısında Ege Denizi bulunmaktadır.

Karesi Beyi tarafından fethedilen Bergama uzun süre Karesi Beyliği egemenliğinde kalmış daha sonra Osmanlı Devleti’ne bağlanmıştır. 1337-1868 arası merkezi Balıkesir olan Karesi Sancağı’na bağlı olan Bergama, 1868-1877 arası merkezi Manisa olan Saruhan Sancağı’na bağlandıktan sonra İzmir Sancağı’na bağlanmıştır.

Bergama, İzmir’in kuzeyinde, Bakırçay Havzası’nda yer alır. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Bergama’nın yüzölçümü 1.544 km2‘dir. İlçenin güneyinde Aliağa, doğusunda Kınık ve Manisa ilinin Soma ve Yunusemre ilçeleri, kuzeyinde Balıkesir ilinin İvrindi, Burhaniye ve Ayvalık ilçeleri, batısında Dikili, güneybatısında Ege Denizi bulunmaktadır. İl merkezine uzaklığı 103 km’dir. Bergama’ya toplam 137 mahalle bağlıdır.

Uzun uğraşlar sonucunda Bergama 22.06.2014 tarihinde Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen toplantının ardından Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girdi. Türkiye’ nin, 2011’de geçici listeye kabul edilen diğer adayı Bergama da bu toplantıyla, “Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı” dosyasıyla asıl listeye girdi.Bergama Unesco Dünya Mirası`ne giren 999. miras oldu.

 

BERGAMA EKONOMİSİ

Bergama ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalıdır. Verimli Bakırçay Ovası’nda tütün, pamuk, zeytin ve üzüm yetiştirilmektedir. Kozak Yaylası’nda ekonomik getirisi yüksek olan çam fıstığı önemli bir gelir kaynağıdır.

Günümüzde özellikle dağ köylerinde arıcılık giderek gelişmekte ve önemli bir geçim kaynağı haline gelmektedir. Tarıma dayalı sanayi de son yıllarda gelişme göstermektedir. İlçede halıcılık ve kilim dokumacılığı gelişmiştir

 

BERGAMA ARSA FİYATLARI

Bergama arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.

 

BERGAMA TARLA FİYATLARI  

Bergama tarla fiyatları (m²)  450 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir.

 

AŞAĞIBEY TARLA FİYATLARI

 Aşağıbey tarla fiyatları (m²)  40 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAMAVLU ARSA FİYATLARI

Çamavlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 400 TL arasında değişmektedir. Çamavlu tarla fiyatları (m²)  20 TL – 130 TL arasında değişmektedir.

 

DURMUŞLAR ARSA FİYATLARI

Durmuşlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  100 TL – 150 TL arasında değişmektedir. Durmuşlar tarla fiyatları (m²)  15 TL – 60 TL arasında değişmektedir

 

GÖBELLER TARLA FİYATLARI

Göbeller tarla fiyatları (m²)  70 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 

GÖÇBEYLİ TARLA FİYATLARI

Göçbeyli tarla fiyatları (m²)  30 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

KOYUNELİ TARLA FİYATLARI

Koyuneli tarla fiyatları (m²)  15 TL –60TL arasında değişmektedir.

 

OKÇULAR TARLA FİYATLARI

Okçular tarla fiyatları (m²)  60 TL –1.050 TL arasında değişmektedir.

 

ÖRLEMİŞ TARLA FİYATLARI

Örlemiş tarla fiyatları (m²)  100 TL – 860 TL arasında değişmektedir.

 

SOĞANCI ARSA FİYATLARI

Soğancı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir. Soğancı tarla fiyatları (m²)  60 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

YUKARIBEY ARSA FİYATLARI

Yukarıbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 1.750 TL arasında değişmektedir. Yukarıbey tarla fiyatları (m²)  65 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

YUKARIKIRIKLAR TARLA FİYATLARI

Yukarıkırıklar tarla fiyatları (m²)  10 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

ZEYTİNDAĞ ARSA FİYATLARI

Zeytindağ arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir. Zeytindağ tarla fiyatları (m²)  60 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bergama’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bergama’dan arsa almak ya da Bergama’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Bergama arsa fiyatlarını ve Bergama tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!