izmir buca arsa fiyatları

 Buca arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Buca arsa fiyatlarını ve Buca tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR BUCA HAKKINDA

Ege Bölgesi’nde, İzmir İline bağlı bir ilçe olan Buca, kuzeyinde Bornova, doğusunda Kemalpaşa, güneydoğusunda Torbalı, güney ve güneybatısında da Konak ilçesi ile çevrilidir. Buca Nif Dağı’nın güney eteklerinde hafif engebeli bir arazide kurulmuştur. Nif Dağı’ndan kaynaklanan Melez Çayı Halkapınar’da denize dökülürken ilçe topraklarını da sulamaktadır.

Buca’da 1923 yılında belediye kurulmuş, 1987 yılında yürürlüğe giren 3392 sayılı yasa ile ilçe olmuştur. İlçenin yüzölçümü 134 km2’dir. 3 köyü, 1 beldesi (Kaynaklar) bulunmaktadır. 2012 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kapsamında nüfusu 446.491 kişidir.

Ege kıyıları uygarlık tarihinin en eski kentsel yerleşme ve aynı zamanda en hareketli bölgelerinden biri olmuştur. Roma`dan sonra Bizans, Arap ve Selçuklar arasında el değiştiren İzmir daha sonra Çaka Beyi, Selçuk Beylikleri, Osmanlılar, bir ara Rodos Şövalyeleri ve Timur un elinde kalmış, nihayet Haçlı Seferleri, Venedikliler ve Cenevizlilerin etkinliklerini bertaraf eden Osmanlıların elinde 1426 da geçmiştir.

Buca, İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden biridir. Kırıklar, Karacaağaç Kaynaklar ve Belenbaşı olmak üzere 4 köyü vardır. Bütün yerleşim birimleri ovada kurulmuş olup, dağlık arazide kurulu köy yoktur. İlçe merkezinde 39 adet mahalle muhtarlığı ve 4 adet köy muhtarlığı bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde Kemalpaşa ve Bornova, batısında Konak, güneyinde Menderes, doğusunda da Torbalı İlçesi bulunmaktadır.

 

BUCA EKONOMİSİ

İlçe halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.

 

BUCA ARSA FİYATLARI

Buca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  850 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

 

BUCA TARLA FİYATLARI  

Buca tarla fiyatları (m²)  300 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 

BELENBAŞI ARSA FİYATLARI

Belenbaşı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 7.800 TL arasında değişmektedir. Belenbaşı tarla fiyatları (m²)  400 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 

DOĞANCILAR ARSA FİYATLARI

Doğancılar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir. Doğancılar tarla fiyatları (m²)  400 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

İNÖNÜ ARSA FİYATLARI

İnönü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.700 TL – 9.500 TL arasında değişmektedir.

 

KARAAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Karaağaç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  850 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir. Karaağaç tarla fiyatları (m²)  300 TL – 900 TL arasında değişmektedir

 

KAYNAKLAR ARSA FİYATLARI

Kaynaklar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir. Kaynaklar tarla fiyatları (m²)  500 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

KIRIKLAR ARSA FİYATLARI

Kırıklar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Kırıklar tarla fiyatları (m²)  400 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 


 

Buca’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Buca’dan arsa almak ya da Buca’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!