izmir karabağlar arsa fiyatları

Karabağlar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karabağlar arsa fiyatlarını ve Karabağlar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR KARABAĞLAR HAKKINDA

Karabağlar, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Konak, doğusunda Buca ve Gaziemir, güneyinde Menderes, batısında Güzelbahçe ve Seferihisar, kuzeybatısında Balçova ve Narlıdere ilçeleri bulunmaktadır. Nüfus bakımından İzmir’in Buca’dan sonra en büyük ikinci ilçesidir.

İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden olan Karabağlar’ın Emrez ve Aktepe semtleri yaklaşık iki yüz yıl önce kara üzüm bağlarıyla kaplıydı. Bölgede çok az sayıdaki ailenin bağları, çiftlikleri ve bağ evleri yer alıyordu. 1920’li yıllarda Reşat Nuri Güntekin’in romanlarına konu olan Bozyaka bağlarının, 1970’li yıllara kadar korunduğu biliniyor. Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanını yazdığı, Bozyaka’daki evi de geçtiğimiz yıllarda yazarın isminin verildiği bir kitaplığa dönüştürüldü.

Bugün, mobilya sektörünün bulunduğu Yeşillik Caddesi ve çevresinde ise 40 yıl öncesine kadar bağlar bulunuyordu. Uzundere’ye kadar olan bölgenin de 1970’li yıllarda boş arazi olduğu biliniyor.

6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. Karabağlar’a Konak, Buca ve Gaziemir ilçelerinden 55 mahalle bağlanmıştır.

Bunlar; Abdi İpekçi, Adnan Süvari, Ali Fuat Cebesoy, Ali Fuat Erden, Arap Hasan, Aşık Veysel, Aydın, Bahar, Bahçelievler, Bahriye Üçok, Barış, Basın Sitesi, Bozyaka, Cennetçeşme, Cennetoğlu, Çalıkuşu, Devrim, Doğanay, Esenlik, Esentepe, Esenyalı, Fahrettin Altay, Gazi, General Asım Gündüz, General Kasım Özalp, Gülyaka, Günaltay, İhsan Alyanak, Karabağlar, Kazım Karabekir, Kibar, Limontepe, Maliyeciler, Metin Oktay, Muammer Akar, Osman Aksuner, Özgür, Peker, Poligon, Refet Bele, Reis, Salih Omurtak, Sarıyer, Selvili, Sevgi, Şehitler, Tahsin Yazıcı, Uğur Mumcu, Umut, Uzundere, Üçkuyular, Vatan, Yunus Emre, Yurtoğlu ve Yüzbaşı Şerafettin mahalleleridir.

Ayrıca Konak ilçesine bağlı olan Kavacık ve Tırazlı köyleride Karabağlar ilçesine bağlanmıştır.

Karabağlar’ın yüzölçümü 89 km2‘dir.  İlçenin kuzeyinde Konak, doğusunda Buca ve Gaziemir, güneyinde Menderes, batısında Güzelbahçe ve Seferihisar, kuzeybatısında Balçova ve Narlıdere ilçeleri bulunmaktadır. Kavacık ve Tırazlı köylerinin boş alanlarla birlikte toplamı ise 7.100 hektardır.

 

KARABAĞLAR EKONOMİSİ

İlçe ekonomisi tarım ve ticarete dayanmaktadır.

İzmir’in Karabağlar ilçesinin meşhur ‘Kavacık Üzümü’, Türk Patent ve Marka Kurumu’nca coğrafi işaret belgesi alırken, bölgenin tarımsal kalkınmasına önemli oranda katkı sağlamaktadır.

 

KARABAĞLAR ARSA FİYATLARI

Karabağlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  850 TL – 21.000 TL arasında değişmektedir.

 

KARABAĞLAR TARLA FİYATLARI  

Karabağlar tarla fiyatları (m²)  120 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

 

ALİ FUAT CEBESOY ARSA FİYATLARI

Ali Fuat Cebesoy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  6.000 TL – 16.000 TL arasında değişmektedir.

 

BOZYAKA ARSA FİYATLARI

Bozyaka arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.700 TL – 2.400 TL arasında değişmektedir.

 

KAVACIK TARLA FİYATLARI

Kavacık arsa fiyatları (m²)  1.200 TL – 2.600 TL arasında değişmektedir.

Kavacık tarla fiyatları (m²)  120 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

 

VATAN ARSA FİYATLARI

Vatan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 2.400 TL arasında değişmektedir.

 

YEŞİLYURT ARSA FİYATLARI

Yeşilyurt arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.000 TL – 21.000 TL arasında değişmektedir. Yeşilyurt tarla fiyatları (m²)  1.700 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Karabağlar’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Karabağlar’dan arsa almak ya da Karabağlar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Karabağlar arsa fiyatlarını ve Karabağlar tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!