seferihisar ürkmez arsa fiyatları

Ürkmez arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ürkmez arsa fiyatlarını ve  Ulamış tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ÜRKMEZ HAKKINDA

Ürkmez Beldesi, İzmir-Seferihisar-Kuşadası yolu üzerinde olup, ilçe merkezine 25 km, Gümüldür’e 10 km uzaklıktadır. Beldenin 2004 yılı nüfusu 5206 kişidir. Yaz aylarında bu nüfus 40-50 bin kişiye ulaşmaktadır. Ürkmez, bugün Kısık Yarımadası olarak anılan yarımada üzerinde yer alan antik lebedos kentinin yerleşim alanının kuzeybatısında bulunmaktadır.

Tarihinin M.Ö. 2000 yıllarına dayandığı bölgenin ilk sakinleri Girtilerdir. M.Ö. 7. ve 5. yüzyıllar arasında bölgede Lidyalılar, İranlılar, Atinalılar ve Spartalar bölgeye hükmetmiştir. Sonrasında bölge, İranlılar, Bergama Krallığı, Makedonyalılar, eski Yunanlılar, Romalılar ve Bizanslılar egemenliğine girmiştir.

Kentin akropolü, 60 m yüksekliğinde bir tepededir. Ürkmez adı, Cumhuriyet öncesi yörede Türk ve Rum nüfusun yan yana yaşadığı yıllardan kalmadır. Bu yıllarda, sahil kesiminde yaşayan Rumlardan “ürkülmediğini” belirtmek üzere “Ürkmedik” adı yerleşme için kullanılırken, bu giderek günümüzde Ürkmez’e dönüşmüştür. Ürkmez, yaklaşık 35-40 yıl önce, bugünkü yerinden 3 km daha kuzeyde dağ eteğindeki bir köy iken zamanla buradan kıyıya doğru inmeye başlamıştır.

Ayrıca, Seferihisar-Kuşadası karayolunun işlek bir yol haline gelmesi de Ürkmez köyünü kıyıya doğru çekmiştir. Yukarıdaki köy ise tamamen boşalmıştır. Ürkmez 1992 tarihinde belediye olmuştur. Beldenin Mersinalanı ve Bengiler adlı 2 mahallesi bulunmakta, belde kıyı ve karayolu boyunca büyümesini sürdürmektedir.

Ürkmez, Seferihisar kıyılarının en güneybatısında turistik önemi olan bir beldedir. Bu önemi, ege kıyılarının en güzel, en temiz ve en berrak denizlerinden birine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Ürkmez ilçesinde turizm potansiyelinin temel çekiciliklerini bugüne kadar doğal coğrafi özellikler oluşturmuştur. Bunları, kıyı ve deniz, iklim, termal sular, dağlar ve ormanlar olarak ayırmak mümkündür.

Seferihisar’ın 60 Km lik kıyı kuşağında, denize giriş noktası olarak birçok plaj bulunmaktadır. Kuzeydan güneye doğru: Azmak, Küçük Akkum, Büyük Akkum, Ekmeksiz, Bahadır, Çıfıtkalesi,  Doğanbey-Peyamlı,  İpekkum ve Ürkmez plajları sıralanmaktadır. Akkum ayrıca, ünlü bir sörf koyudur, dünyanın sayılı merkezleri arasında yer almaktadır.

 

ÜRKMEZ EKONOMİSİ

Ekonomik yapı tarıma dayanır. 

 

ÜRKMEZ ARSA FİYATLARI

Ürkmez arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 650 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

 

ÜRKMEZ TARLA FİYATLARI

Ürkmez tarla fiyatları (m² ) 150 TL – 550 TL arasında değişmektedir. Ürkmez zeytinlik  fiyatları (m² ) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

İzmir Seferihisar Ürkmez ’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İzmir Seferihisar Ürkmez ’de   arsa almak ya da Seferihisar Ürkmez ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!