Yenifoça Arsa Fiyatları

Yenifoça arsa fiyatları birçok kritere göre değişmektedir. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında İzmir Yenifoça arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

Yenifoça Hakkında

Yenifoça ya da Yeni Foça, (eski adıyla Nea Phocaea) İzmir‘in Foça ilçesinde bir yerleşim yeridir. Yenifoça, İzmir şehir merkezinin 80 km. kuzey-kuzeybatısında, Foça ilçe merkezinden 20 km. uzaktadır. Foça ilçe merkezi, karışıklık oluşmasını önlemek için yöresel olarak Eskifoça adıyla anılır.

Yenifoça, 1275’te Ceneviz Cumhuriyeti‘ne Bizans tarafından başta bir çeyiz olarak bırakılmıştı. Orta Çağ‘da, yöredeki zengin şap rezervlerinden dolayı iki Foça’dan en işleği olan Yenifoça’nın Cenevizlilere kirası Osmanlı dönemine dek sürmüştür. 12 Mayıs 1649’da, Girit Savaşı‘nın zirvesinde liman, Osmanlı ve Venedik donanmalarının birbirinin gücünü sınadığı kısa bir sürtüşmeye sahne olmuştur. Yenifoça, bir liman etrafına kurulmuş küçük bir sahil kasabasıdır. Arka sokakları tarihi Osmanlı ve Rum evleriyle doludur.

 

Yenifoça Ekonomisi

Yenifoça ekonomisi turizm ve hizmet sektörü, balıkçılık ve tarıma dayalıdır. Zeytin ve Ege bölgesinde yetiştirilen diğer tarım ürünleri de ekonomik pazara bağlı olarak yetiştirilir. Koruma tedbirleri nedeniyle ilçenin çoğu bölgesine yeni bina inşaatı yasaktır ve bu sebeple Foça, tarihi evlerden oluşmuş eşsiz dokusunu koruyabilmektedir.

 

Yenifoça Arsa Fiyatları

Yenifoça’da arsa fiyatları (ortalama m²) 100 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

Donatkent Kooperatifi Arsa Fiyatları

Donatkent sitesi 1970 li yılların ortalarında kurulmuştur. Buradaki arsalar kat irtifaklı arsalardır. Donatkentte imarlı arsalara 2,5 kat dubleks yazlık yapılabilir fakat bazı arsalarda eğimden kaynaklı kot farkıyla 3,5 kat tribleks yazlık yapabilme avantajına sahiptir. 

Donatkent sitesinde arsa fiyatları (ortalama m²) 250 TL – 600 TL aralığındadır fakat bazı adaları doğal sit alanı ilan edilmiştir. Bu nedenle fiyatları imarlı arsalar kadar değerli değildir.

Donatkent imarsız arsa fiyatları (ortalama m²) 100 TL – 200 TL aralığındadır.

 

Teknikelemanlar Kooperatifi Arsa Fiyatları

Teknikelemanlar sitesi Donatkent sitesinin yanında yer almaktadır. Teknikelemanlar sitesi içinde bulunan parseller müstakil tapulu arsalardır ve 3. derece sit alanı ilan edilmiştir. Sit alanı olmasından dolayı yapı izni yoktur.

Teknikelemanlar sitesinde arsa fiyatları (ortalama m²) 150 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

Sazlıca Arsa Fiyatları

Foça merkeze 14 Km uzaklıktadır. Sazlıca plajında genellikle kamp alanları vardır. Eminkent olarak bilinen kooperatifte müstakil tapulu arsalar bulunmaktadır.  Eminkent sitesindeki arsalar dağ yolu üzerindedir ve ulaşım özel araçlarla yapılmaktadır. 

Sazlıca arsa fiyatları (ortalama m²) 100 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

İzmir Foça’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Foça ’dan arsa almak ya da Foça’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!