karamürsel akçat arsa fiyatları

Akçat arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Akçat arsa fiyatlarını ve Akçat tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KARAMÜRSEL AKÇAT HAKKINDA

Akçat, Kocaeli ilinin Karamürsel ilçesine bağlı 13 km uzaklıkta bir mahalledir.

 Şifalı suyu ve meyve bahçeleriyle meşhur bir köy. 

Karamürsel’in şirin köylerinden Akçat, meyve bahçeleri ve şifalı suyu ile adını il dışına da duyurmayı başardı.

Akçat, Karamürsel’in en eski yerleşim yerlerinden biridir. 13. yüzyılda kurulduğu bilinen ve ilçeye 13 kilometre mesafede bulunan Akçat, 1999 yılında belde tüzel kişiliğine kavuşmuş ve belediye idaresi kurulmuşsa da 2011 yılında yapılan referandumla tekrar köye dönüştürülmüştür. 

Her çeşit sebze ve meyvenin yetiştiği, meyve bahçeleriyle bezenmiş şirin bir köy olan Akçat’ın bir diğer özelliği de şifalı suyudur. 
Böbrek taşlarını düşürmeye ve sindirime yardımcı olduğu bilinen Akçat Suyu’nun ünü il sınırlarını dahi aşmıştır. Suyun çıktığı yerdeki çamur ise yöre halkı tarafından cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği düşüncesiyle kullanılmaktadır.

 

AKÇAT EKONOMİSİ

 Kurtuluş Savaşı’nda düşmana karşı mücadele veren Kuvayi Milliye Hareketi’nin merkezi olan bu tarihi köyün (Akçat) 16 bin 50 dekarlık geniş bir arazisi vardır. Bu arazinin ancak 150 dekarlık bölümünde sulu tarım yapılabilmektedir.

Eski yıllarda yoğun olarak tahıl eken ve orman ürünlerinden geçimini sağlayan Akçat üreticisi, son yıllarda büyük hamleler yaparak meyve üreticiliğine yönelmiş ve tarım gelirlerinde çok önemli artışlar sağlamıştır. 

Her çeşit sebze ve meyvenin yetiştiği, meyve bahçeleriyle bezenmiş şirin bir köy olan Akçat’ta meyvecilik, köye yapılan soğuk hava deposu ve sebze halinden dolayı geniş çapta bir sektör haline gelmiştir. Meyvecilik Akçat ekonomisine yön veren en büyük etkenlerdendir. Bölgede elma, şeftali, armut, kiraz, kivi, vişne, çilek en çok üretilen meyvelerdir.

Tavuk yetiştiriciliği ve yumurta üretiminin de gerçekleştirildiği bu köyde suyun bol olması, pek çok imkanları da beraberinde getirmektedir. Köyde halâ büyük bir tarım potansiyeli, kendisinden yararlanacak üretici kitlesini beklemektedir. Bu alanda tarımın gelişmesine paralel makineleşme da yoğunluk kazanmakta ve motorlu taşıt sayısı artmaktadır. 

 

AKÇAT ARSA FİYATLARI  

Akçat arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. www.arsa.net – 444 50 92

 

AKÇAT TARLA FİYATLARI  

Akçat tarla fiyatları (m²)  60 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


 

Akçat ‘ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz. (Akçat)

Akçat ‘tan arsa almak ya da Akçat ‘tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Akçat arsa fiyatlarını ve Akçat tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!