karamürsel kızderbent arsa fiyatları

Kızderbent arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kızderbent arsa fiyatlarını ve Kızderbent tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KARAMÜRSEL KIZDERBENT HAKKINDA

Kızderbent, Kocaeli ilinin Karamürsel ilçesine bağlı 19 km uzaklıkta bir mahalledir.

Adını ‘kız’ların idare ettiği handan alan Kızderbent şimdilerde ‘emekli köyü’ olarak anılıyor. Kızderbent, Karamürsel’in en uzak ama en sempatik mahallelerinden biri… Karamürsel’den sonra en eski belediye teşkilatına sahip, en eski yerleşim birimi…

Belde ilk olarak Ermeni arazisi iken, Ohrid muhâciri Bulgar halk gelip köy kurmus ve yaklasik 3 asir yasamis, seyyahlarin notlarinda bahsedilmis (1807’de Italyan seyyah Doktor Salvatori), Manav köyleri ile uyumlu bir geçim saglamıştır. Balkan harplerine kadar Bursa Sancagina bagli bir köy iken, 1922’de terk etmek zorunda kalip Yunanistana göç etmislerdir. Mayıs 1923’te 650-700 haneli Drama Sarışabanın Darıova köyünden bir grup mübâdele 1924 yılında köye iskân edildi. En önemli yemeği oğlak çevirmedir.

1972 yılında belediye teşkilatının kurulduğu Kızderbent, 2009 yerel seçimleri öncesinde ‘belde’ statüsünden çıkarılarak, Karamürsel’e bağlı bir mahalleye dönüştürüldü. Öncelikle Kızderbent’in kuruluşuna kısaca bir göz atalım mı? Kızderbent, 1923’te imzalanan Lozan antlaşması sonrasında Yunanistan’ın Selanik şehrinden zorunlu göçle gelen 450 hanelik halk tarafından kurulmuş.

Köy halkı, 1980’lere kadar geçimini ipek böceği yetiştiriciliği, tütün ve hayvancılıkla sağlamış. 1980’lerin başında Hereke’den gelen tüccarların teşvikiyle halı dokumaya başlayan halk, halıcılık sektörünün yaşadığı sıkıntılardan nasibini alınca, tekrar tarıma yönelmiş. Üçüncü kuşak köy halkı şimdilerde geçimini sebzecilik, meyvecilik ve hayvancılık yaparak sağlıyor.

Kızderbent, ‘köyden kente göç’ olayının en çok yaşandığı beldelerden biri aynı zamanda. Bir zamanlar 10 bin civarında nüfusu bulunan Kızderbent’te şimdilerde bin 500 kişi yaşıyor. Kızderbent, hala göç vermeye devam ediyor.

 

KIZDERBENT EKONOMİSİ

Halkın geçim kaynağı; uzun yıllar ipek böceği yetiştiriciliğidir ve Bursa’ya çok yakın olmaları nedeniyle Bursanın ipek kozası ihtiyacına katkıda bulunmuşlardır. Eskiden keten ve yün ipliklerinden dokumacılıkla da uğraşırlardı. Özellikle kadınların ve çocukların yaptıkları dokumalar (halılar) Hereke’ye gönderilir, gelir elde edilirdi. Ayrıca keçi, davarcılık, tütün, ayçiçek, buğday ve son yıllarda özellikle meyvacılık çok gelişmiştir.

 

KIZDERBENT ARSA FİYATLARI  

Kızderbent arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. 444 50 92

 

KIZDERBENT TARLA FİYATLARI  

Kızderbent tarla fiyatları (m²)  50 TL – 140 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kızderbent’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kızderbent’ten arsa almak ya da Kızderbent’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!