kocaeli arsa fiyatları

Kocaeli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Kocaeli arsa fiyatlarını ve Kocaeli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KOCAELİ HAKKINDA

İstanbul şehrimizin doğu çıkışında bulunan Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Endüstriyel konularda göstermiş oldukları gelişimler ile birlikte ülkemiz için lokomotif bir şehir olarak görülmektedir. Ülkemiz için endüstri sanayisinde birçok adım atılırken Kocaeli bu konularda tercih edilen ilk bölgelerimizden olmuş ve uluslararası birçok markanın üretimini sürdürdüğü bir kentimiz haline gelmiştir.

Yaklaşık olarak bir buçuk milyon nüfusu bulunan şehir, Türkiye’nin nüfus bakımından en yoğun 6. şehri olarak bilinmektedir. Anadolu ve Avrupa kıtaları arasında adeta bir transit rol üstlenmiş şehirde ulaşım oldukça gelişmiştir. Ulaşım ağının gelişmesi ve nitleikli birçok personelin bu bölgede bulunmasından dolayı birçok firma burada fabrika ya da üretim tesisleri açmaktadır. Bu da şehirdeki istihdam hacminin çok yüksek olduğunu göstermektedir.

Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli Bölümü’nde, 29°22′-30°21′ doğu boylamı, 40 D 31 ‘- 41°13′ kuzey enlemi arasında yer alır. Doğu ve güneydoğuda Sakarya, güneyde Bursa illeri, batıda Yalova ili, İzmit Körfezi, Marmara Denizi ve İstanbul ili, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir. İl merkezi İzmit’in doğusundan geçen 30° doğu boylamı Türkiye saati için esas kabul edilir.

Kocaeli ilinin yüzölçümü 3.505 km²dir. Asya ile Avrupa’yı birleştiren önemli bir yol kavşağında bulunmaktadır. Doğal bir liman olan İzmit Körfezi, işlek bir denizyoludur. İlin kuzeybatı yüzündeki İstanbul il sınırı, Gebze ile İstanbul arasında akan Kemiklidere’nin doğusundan geçer. Güneybatıda İstanbul-Kocaeli sınırı İzmit Körfezi’nin karşı kıyısında Yalova topraklarıyla son bulur. Bursa sınırını Samanlı Dağları’nın tepelerinden geçen hat oluşturur.

Güneydoğuda bu sınır Maşukiye’nin hemen yanındaki Sapanca Gölü kıyısında Sakarya vilayetine dayanır.  2011 yılı itibariyle nüfusu 1.601.720’dir. İlin yıllık nüfus artış hızı ‰27’dir. Km²ye düşen nüfus miktarı 398 kişiye ulaşarak İstanbul’dan sonra ülkenin en kalabalık ili olmuştur. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en küçük 7. ilidir.

 

KOCAELİ EKONOMİSİ

Kocaeli Türkiye’nin en hızlı gelişen, sanâyileşen bir ilidir. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en büyük sanayi merkezidir. Sanayi: Kocaeli’nde sanayi denince akla imalat sanayi gelmektedir. Kocaeli imalat sanayinin Türkiye imalat sanayisi içindeki üretim payı her yıl artış göstermektedir. İlimizde, 13 adet organize sanayi bölgesi, 2 adet serbest bölge ve 3 adet teknopark bulunmaktadır. 

Tarım: Kocaeli’nin iklimi ve toprağı tarıma çok müsâittir. Fakat tarım alanları oldukça azdır, 113,000 hektar olup 100 bin hektara doğru azalmakta, tarıma elverişli arazide sanayi tesisleri yapılmaktadır. Başlıca tarım ürünleri buğday, yulaf, mısır, ayçiçeği, şekerpancarı, tütün ve ketendir. İzmit Körfezinin çevresi sebze ekimine çok müsaittir. Senede 100 bin tona yakın sebze yetiştirilir. Domates, lahana, ıspanak, bakla, kereviz ve enginar en çok yetişen sebzelerdir.

Kocaeli’nde meyvecilik te çok önemlidir. Başta elma olmak üzere kiraz, vişne, erik, şeftali, fındık, üzüm ve dut çok yetişir. Pişmaniyesi, kirazı ve fındığı, İzmit çene suyu meşhurdur. Pişmaniyesi dünyâca ünlüdür. Un, şeker ve yağdan yapılır. Hayvancılık: Kocaeli’nde çayır ve mer’alar azdır. Mer’a hayvancılığı gerilemekte, fakat besicilik gelişmektedir.

 

 KOCAELİ ARSA FİYATLARI

Kocaeli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  30 TL – 31.250 TL arasında değişmektedir.

 

KOCAELİ TARLA FİYATLARI

Kocaeli tarla fiyatları (m²) 20 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 

BAŞİSKELE ARSA FİYATLARI

Başiskele arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 11.900 TL arasında değişmektedir.Başiskele tarla fiyatları (m²)  20 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAYIROVA ARSA FİYATLARI

Çayırova arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 7.200 TL arasında değişmektedir.

 

DARICA ARSA FİYATLARI

Darıca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 31.250 TL arasında değişmektedir.

 

DERİNCE ARSA FİYATLARI

Derince arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  50 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.Derince tarla fiyatları (m²)  50 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

DİLOVA ARSA FİYATLARI

Dilova arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

 

GEBZE ARSA FİYATLARI

Gebze arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 21.000 TL arasında değişmektedir. Gebze tarla fiyatları (m²) 70 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

GÖLCÜK ARSA FİYATLARI

Gebze arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.Gebze tarla fiyatları (m²)  40 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

İZMİT ARSA FİYATLARI

İzmit arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  100 TL – 20.000 TL arasında değişmektedir.İzmit tarla fiyatları (m²)  20 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

KANDIRA ARSA FİYATLARI

Kandıra arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  30 TL – 6.950 TL arasında değişmektedir. Kandıra tarla fiyatları (m²) 30 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 

KARAMÜRSEL ARSA FİYATLARI

Karamürsel arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  170 TL – 7.700 TL arasında değişmektedir. Karamürsel tarla fiyatları (m²) 20 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

KARTEPE ARSA FİYATLARI

Kartepe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  60 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir. Kartepe tarla fiyatları (m²) 60 TL – 1.150 TL arasında değişmektedir.

 

KÖRFEZ ARSA FİYATLARI

Körfez arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir.Körfez tarla fiyatları (m²)  50 TL – 2.600 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kocaeli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kocaeli’den arsa almak ya da Kocaeli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Kocaeli arsa fiyatlarını ve Kocaeli tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!