kocaeli çayırova arsa fiyatları

Çayırova arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çayırova arsa fiyatlarını ve Çayırova tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KOCAELİ ÇAYIROVA HAKKINDA

Çayırova, Kocaeli‘nin Gebze ilçesinden ayrılarak Bakanlar Kurulu kararıyla 2008’de ilçe haline gelmiştir. Eski adı Güzeltepe’dir. 1992 yılında belde, 2008 yılında ilçe olmuştur. Şehir ulaşım minibüsleri ile İstanbul ve Kocaeli il merkezlerine yakındır.

Çayırova, ya da diğer adıyla Güzeltepe’nin eski adı Akse köyüdür.

İzmit Körfezi’nin kuzey batı kesimine uzanan geniş düzlük ve çayırlık bir alana önceden beri Çayırova denildiği bilinmektedir. Fatih Sultan Mehmet’ in 3 Mayıs 1481 tarihinde düzenlediği bir sefer için 300 bin kişilik ordusuyla mola verdiği çayırlık alan diye vasıflandırdığı gibi Fatih’in otağının kurulduğu yer olarak da ifade edilmektedir.

Fatih Sultan Mehmet’ in ölüm yeri olan bu bölge Çayırova’ ya adını vermekle birlikte yeni statü ile Gebze İlçesi sınırları içerisinde kalmış, bölgenin güneyinde yer alan Çayırova-Yenimahalle olarak bilinen mahalleler Çayırova İlçesi sınırlarına dahil edilmiştir.

Çayırova’ nın önemli yerleşim bölgelerinden biri olan Güzeltepe kesiminin kimin tarafından kurulduğu bilinmemekle birlikte ilk olarak Bizanslılar döneminde Hristiyan Rumlar tarafından o zamanlar adıyla Ak Kilise olarak isimlendirilen bu bölgeye daha sonra Osmanlı Türkleri göç etmiş.

Cumhuriyet dönemine gelindiğinde ise, ismi Akse Köyü olarak değiştirilmiştir. Zamanla kalıntıları yok olan kiliseden adını alan Akkilise (bugünkü adıyla Akse) köyünün tarihi geçmişinin 500-550 yıl öncesine dayandığı anlaşılmaktadır.

Çayırova, konum itibariyle adeta bir cazibe merkezi olmuş ve aldığı yoğun göç nedeniyle nüfus hızla artmış ve halen artmaya devam etmektedir. Bölge halkının önemli geçim kaynakları olarak sanayi işçiliği, ticaret ve tarımı gösterebiliriz.

Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarını da bünyesinde bulunduran ilçe de sanayi yatırımları halen büyük bir hızla devam etmekte olup bu da bölgedeki işsizlik oranını aşağılara çekmektedir.

Otomotiv, gıda, plastik, çelik, elektrik, deri, kimya, elektronik, kauçuk ve daha birçok alanda ülkenin önde gelen sanayi kuruluşlarına sahip Çayırova Türkiye’nin en önemli sanayi merkezi olma yolunda da yapılan yeni yatırımlarla hızla ilerlemektedir.

Eskiden Gebze’ye bağlı olan Yenimahalle ile Çayırova Mahalleleri’nin D–100 Karayolu’nun kuzeyinde kalan kısımları ve Şekerpınar beldesi Çayırova ilçesini oluşturmaktadır.

 

ÇAYIROVA EKONOMİSİ

 2008 ilçe haline gelmiştir sosyal yaşamını ve ekonomik yaşamın iyi olduğu ilçelerden birisidir. Yaşam olarak zengin bir sosyal yaşama sahiptir. Ayrıca ilçede ticari hayatın canlı olmasına bağlı olarak göç alan ülkelerden birisidir.Çayırova ve civarında yaygın olarak küçük çaplı tarım işletmeciliği yapılmaktadır.

Güzeltepe beldesi, Türkiye’nin kalkınmasının ana merkezi olarak görülen KOBİ’lerin yoğun olarak görüldüğü bir sanayi bölgesidir. Ayrıca 2 bin kişinin çalıştığı Yapı Kredi Bankası bilgi işlem merkezi belde sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Beldede gıda, cam, demir-çelik, kimya, metal, polyester, elyaf, makine, kâğıt, kablo, temizlik, yemek, kozmetik ve başka alanlarda hizmet üreten fabrika ve sanayi kuruluşları mevcuttur.

ÇAYIROVA ARSA FİYATLARI

Çayırova arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 7.200 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAYIROVA TARLA FİYATLARI

Çayırova tarla fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. 444 50 92

 

AKSE ARSA FİYATLARI

Akse arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 7.200 TL arasında değişmektedir.

 

ŞEKERPINAR ARSA FİYATLARI

Şekerpınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.180 TL –5.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çayırova’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çayırova’dan arsa almak ya da Çayırova’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Çayırova arsa fiyatlarını ve Çayırova tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!