kocaeli derince arsa fiyatları

Derince arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Derince arsa fiyatlarını ve Derince tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KOCAELİ DERİNCE HAKKINDA

Derince Kocaeli‘nin ilçesi. Derince, Cumhuriyet döneminde ortaya çıkan yeni bir yerleşim yeridir.

1890 yılında liman kurulması için, İzmit Körfezi’nde derin bir kıyısı bulunan bir yer aranır, yetkililer en derin yer olarak bugünkü limanın bulunduğu yeri tespit ederler. Burası derinliğinden dolayı “Derince Liman” diye anılmaya başlar. Bu nedenle, Derince, adını limandan almıştır. Almanlar tarafından hemen inşaatına başlanan liman için çok sayıda insan liman inşaatı yapımında çalışmak için bölgeye gelir.

1904 yılında faaliyete geçen limanda, çalışanlar birer, ikişer evlerini kurmaya başlarlar. 1887 yılından itibaren Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan ve Kırım’dan göçler alan Derince, artık genişlemeye ve gelişmeye başlamıştır.

Bu gelişmelerden sonra Atatürk, 1936 yılında Romanya’dan Türkiye’ye göç edenlerle Derince’de otuz hanelik arazi verir. Göçmenlerin evlerini kurmaları üzerine Çınarlı köyü muhtarlığına bağlı olan Derince, 1952 yılında bağımsız muhtarlık olur. Derince’nin ilk muhtarı Ahmet Usta’dır.

Körfez kıyısında sanayinin kurulmasıyla gelişen ve nüfusu hızla artan Derince, 27 Mayıs 1960’ta dört mahalleye ayrılır. Birçok devlet adamının yanı sıra Atatürk, İsmet İnönü, Celal Bayar, Adnan Menderes, Turan Güneş, Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Necmettin Erbakan gibi önemli şahsiyetler de Derince’yi ziyaret edenler arasındadır.

Derince’nin tanınmasına tarihi Çenesuyu da katkıda bulunmuştur. Çenesuyu bölgede bulunan şifalı sudur

1863 yılında Sultan Abdülaziz tarafından İzmit’te yaptırılan Kasrı Hümayun’un en önemli bölümlerinden birisi de saat kulesi yanındaki taç kapısıdır. Bu kapının üzerinde bulunan kitabede İzmitli şair Savfet tarafından yazılmış 22 dizelik kaside bulunmaktadır. Çenesuyu bu kasidede yer almaktadır.

Derince, 7 Mart 1992 tarihinde, 6 mahallenin birleştirilmesiyle belediye statüsü aldı

İstanbul’a 90 km uzaklıktadır.

 

DERİNCE EKONOMİSİ

Ticaretin merkezi olan İstanbul’a son derece yakın olan Derince, ekonomik açıdan da oldukça gelişmiştir. Önemli ticaret yollarının üzerinde bulunan Derince’de ulusal ve uluslararası ölçekte kapasitesi olan önemli birçok sanayi kuruluşu yer almaktadır.

Derince Limanı, Petrol Ofisi, Shell, Türkkablo, Koruma Tarım, Uzer Makine, Körfez Kimya, Varilsan, Tavas Yem fabrikalarıdır. Ayrıca Kocaeli emniyet Müdürlüğü, SSK Kocaeli Hastanesi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Asker Hastanesi, Toprak Mahsulleri Ofisi gibi önemli kamu kuruluşlarıdır.

 

DERİNCE ARSA FİYATLARI

Derince arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  50 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.

 

DERİNCE TARLA FİYATLARI

Derince tarla fiyatları (m²) 50 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAVUŞLU ARSA FİYATLARI

Çavuşlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir. Çavuşlu tarla fiyatları (m²) 70 TL – 180 TL arasında değişmektedir.

 

ÇENEDAĞ ARSA FİYATLARI

Çenedağ arsa fiyatları (imarlı ort. m²)   1.800 TL – 3.300 TL arasında değişmektedir.

 

ÇINARLI ARSA FİYATLARI

Çınarlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL –  8.000 TL arasında değişmektedir.

 

GEREDELİ ARSA FİYATLARI

Geredeli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir. Geredeli tarla fiyatları (m²) 50 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

KARAGÖLLÜ ARSA FİYATLARI

Karagöllü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  50 TL –  1.900 TL arasında değişmektedir. Karagöllü tarla fiyatları (m²) 50 TL – 220 TL arasında değişmektedir.

 

KAŞIKÇI ARSA FİYATLARI

Kaşıkçı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  180 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir. Kaşıkcı tarla fiyatları (m²) 80 TL – 130 TL arasında değişmektedir.

 

SIRRIPAŞA ARSA FİYATLARI

Sırrıpaşa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.700 TL –  4.750 TL arasında değişmektedir.

 

TAHTALI ARSA FİYATLARI

Tahtalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  280 TL –  2.100 TL arasında değişmektedir. Tahtalı tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

TERZİLER FİYATLARI

Terziler tarla fiyatları (m²) 60 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

TOYLAR ARSA FİYATLARI

Toylar tarla fiyatları (m²) 150 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Derince’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Derince’den arsa almak ya da Derince’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!