kocaeli karamürsel arsa fiyatları

Karamürsel arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karamürsel arsa fiyatlarını ve Karamürsel tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KOCAELİ KARAMÜRSEL HAKKINDA

Karamürsel Kocaeli ilinin bir ilçesidir.

Karamürsel Kocaeli’ne bağlı bir ilçedir. Kocaeli körfezinin güneyinde, Gölcük ile Yalova arasında yer alır. Sahili, balık lokantaları, meyve bahçeleri (kiraz, erik, şeftali, armut, incir vb.) ve zeytinciliğiyle bilinir. Karamürsel’e ait olan ve başka bir benzeri olmayan Karamürsel sepeti mevcuttur.

Karamursel sepetinin diğer sepetlerden farkı sapı olmamasıdır. Ancak onun yandan geçirilmiş ipi vardır ve bele bağlanır. Ayrıca küçük görünür ama çok şey alır. O yüzden Karamürsel sepeti “Ufacık tefecik gördün de Karamürsel sepetimi sandın” ifadesiyle çok kullanılan bir nama sahiptir.

Ayrıca Karamürsel’e ait sadece Karamürsellilerin bildiği kendine özgü yemeği de (özellikle ramazan ayında yapılır) simit dolmasıdır. Yıllardır 4 Temmuz Karamürsel’in Kurtuluşunun yıldönümünde her sene yapılan şenlikleriyle bilinir. Ayrıca Karamürsel’de Osmanlı Dönemi kurulan kumaş fabrikasına ait bir baca bulunur.

Bu tarihi baca günümüze dek yıkılmadan kalabilmiştir. Bu kumaş fabrikasının kurucularının daha sonra kurdukları Yeni Karamürsel Mağazaları adını buradan almıştır.

Karamürsel ilçesi, idari bakımdan Kocaeli iline bağlı, Doğu Marmara Alt bölgesinde,İzmit körfezinin güneyinde yer alan bir ilçe merkezidir.7 derece 40 saniye kuzey enlem ve 5 derece 29 saniye boylam üzerinde bulunur.
Karamürsel,doğuda Gölcük,güneyde İznik ,batıda Yalova , kuzeyde Marmara Denizi ile sınırlıdır. Bursa- İzmit karayolu üzerinde İzmit’e 36 km, Yalova’ya 32 kilometre uzaklıkta olan Karamürsel 258 kilometrekare alanı ile sanayi ve tarımsal yerleşmeleri yanında iç turizme açık özelliğini de korumaktadır.

 

KARAMÜRSEL EKONOMİSİ

Karamürsel ekonomik alandaki gerçek gelişme sürecini 1975-1995 yıllarında yakaladı.Ağırlık sektör olan tarımın modernleşmesi gelişme de önemli bir rol oynadı.Yaş meyve üretimi arttı,seracılık , sebzecilik ve üründe kültür çalışmaları yoğunluk kazandı.Sınırlı da olsa sanayi gelişimi yaşandı,soğuk hava depoları kuruldu.Yazlık ev ve sitelerin yapılmasıyla ilçe merkezi gelişmesi geniş alanlara yayıldı.

Bilhassa E-130 devlet yolu üzerinde iç turizme yönelik nitelikli sosyal tesisler, (otel,motel,restaurant vb)açıldı.Ulaşımın kolay ve rahatlığı ,ticari potansiyelin artması ilçenin genişlemesini sağladı.Buna paralel olarak bütün ilçede iç ve dış göç olma olayları yaşanmaktadır.Son yıllarda,kendi köylerinden ilçe merkezine olan göçten ziyade,ülkenin diğer bölgelerinden Karamürsel’e gelen göçün daha yüksek seviyeye ulaştığı anlaşılmaktadır.

Karamürsel’de Tarım ilçe ekonomisinin temelini oluşturtmaktadır.Tarımda yaklaşık , nadasla beraber 8922 hektar tarla ziraatı önemli bir yer tutar.Bunu meyvecilik 1834 hektarla takip etmektedir.İklimin elverişliliğine paralel olarak sebzecilik , hayvancılıkta gelişme halindedir.Seracılık , kivi tarımı , arıcılık ve çilek ziraatı gelişme halindedir.20 Köyü ve 5 Beldesi olmak üzere toplam 25 yerleşim bölgesinden ibarettir.

 

KARAMÜRSEL ARSA FİYATLARI

Karamürsel arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  170 TL – 7.700 TL arasında değişmektedir.

 

KARAAMÜRSEL TARLA FİYATLARI

Karamürsel tarla fiyatları (m²) 20 TL – 750 TL arasında değişmektedi

 

AKÇAT TARLA FİYATLARI

Akçatl tarla fiyatları (imarlı ort. m²)  60 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

AVCIKÖY ARSA FİYATLARI

Avcıköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  650 TL arasında değişmektedir. Avcıköy tarla fiyatları (m²) 50 TL – 260 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAMÇUKUR ARSA FİYATLARI

Çamçukur arsa fiyatları (imarlı ort. m²)   350 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir. Çamçukur tarla fiyatları (m²) 130 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAMDİBİ ARSA FİYATLARI

Çamdibi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  220 TL –  600 TL arasında değişmektedir. Çamdibi tarla fiyatları (m²) 45 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

DEREKÖY ARSA FİYATLARI

Dereköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  270 TL –  4.770 TL arasında değişmektedir.

 

EREĞLİ ARSA FİYATLARI

Ereğli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  3.100 TL arasında değişmektedir. Ereğli tarla fiyatları (m²) 60 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

FULACIK ARSA FİYATLARI

Fulacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  170 TL –  400 TL arasında değişmektedir. Fulacık tarla fiyatları (m²) 20 TL – 150 TL arasında değişmektedir

 

HAYRİYE ARSA FİYATLARI

Hayriye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL –  1.150 TL arasında değişmektedir. Hayriye tarla fiyatları (m²) 50 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

İHSANİYE ARSA FİYATLARI

İhsaniye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  400 TL arasında değişmektedir. İhsaniye tarla fiyatları (m²) 80 TL – 160 TL arasında değişmektedir.

 

İNEBEYLİ ARSA FİYATLARI

İnebeyli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  220 TL –  880 TL arasında değişmektedir. İnebeyli tarla fiyatları (m²) 70 TL – 200 TL arasında değişmektedir

 

KADRİYE TARLA FİYATLARI

Kadriye tarla fiyatları (imarlı ort. m²)  30 TL –  550 TL arasında değişmektedir.

 

KARAAHMETLİ ARSA FİYATLARI

Karaahmetli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  500 TL arasında değişmektedir. Karaahmetli tarla fiyatları (m²) 60 TL – 200 TL arasında değişmektedir

 

KARAPINAR ARSA FİYATLARI

Karapınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL –  1.950 TL arasında değişmektedir. Karapınar tarla fiyatları (m²) 70 TL – 350 TL arasında değişmektedir

 

KAYACIK ARSA FİYATLARI

Kayacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  7.700 TL arasında değişmektedir

 

KIZDERBENT TARLA FİYATLARI

Kızderebent tarla fiyatları (m²) 40 TL – 200 TL arasında değişmektedir

 

OLUKLU ARSA FİYATLARI

Oluklu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  3.500 TL arasında değişmektedir. Oluklu tarla fiyatları (m²) 240 TL – 400 TL arasında değişmektedir

 

OSMANİYE TARLA FİYATLARI

Osmaniye tarla fiyatları (m²) 110 TL – 750 TL arasında değişmektedir

 

PAZARKÖY ARSA FİYATLARI

Pazarköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL –  2.400 TL arasında değişmektedir. Pazarköy tarla fiyatları (m²) 90 TL – 250 TL arasında değişmektedir

 

SENAİYE TARLA FİYATLARI

Senaiye tarla fiyatları (m²) 70 TL – 125 TL arasında değişmektedir

 

TEPEKÖY ARSA FİYATLARI

Tepeköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.800 TL arasında değişmektedir. Tepeköy tarla fiyatları (m²) 130 TL – 250 TL arasında değişmektedir

 

YALAKDERE ARSA FİYATLARI

Yalakdere arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.400 TL arasında değişmektedir. Yalakdere tarla fiyatları (m²) 65 TL – 250 TL arasında değişmektedir

 


 

Karamürsel ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Karamürsel‘den arsa almak ya da Karamürsel ‘den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Karamürsel arsa fiyatlarını ve Karamürsel tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!