kocaeli körfez arsa fiyatları

Körfez arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Körfez arsa fiyatlarını ve Körfez tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KOCAELİ KÖRFEZ HAKKINDA

Körfez, Kocaeli‘nin bir ilçesidir. Bu ilçe batıda Gebze ve Dilovası, kuzeyde Şile ve doğuda Derince ilçeleriyle çevrilidir. Tüpraş, Petkim, İsdaş gibi büyük sanayi kuruluşları bu ilçede bulunmaktadır. İlçede eskiden içme suyu ihtiyacının karşılandığı bir gölet bulunmaktadır.

Gölet, 1951’den 1989 yılına kadar ilçeye su vermiştir. Günümüzde ise hizmet dışıdır. İlçenin merkezi olan kasabanın eski adı Yarımca olup, 26 Eylül 1934 tarihine kadar Gebze’ye bağlı bir köydü. Bu tarihte İzmit merkez ilçesine bağlanan Yarımca, 3 Msyıs 1964’te belde olmuştur.

1987’de Çerkeşli köyü hariç Gebze’nin Hereke bucağı, merkez ilçenin batısındaki bazı köylerin ve Gebze’nin Mollafenari bucağına bağlı Duraklı ve Hatipler köyünün katılımıyla ilçe olmuştur. İlçe bugünkü sınırlarına 1989’da Duraklı ve Hatipler köyünün Gebze’nin Mollafenari bucağına dönüşüyle ulaşmıştır.

Körfez İlçemizden; TEM Otoyolu, D-100 Karayolu ve Demiryolu geçmektedir. Karayollarının İlçemiz boyunca uzunluğu 10,000 metreyi bulmaktadır. Deniz ulaşımı da bulunmaktadır.

Körfez ilçemizde denize açık; rıhtım, iskele ve gezi yerleri bulunmakta, turistik Deniz Köşkü ve Sahil Çay bahçeleri halkımıza çağdaş hizmetler sunmaktadır. Tütünçiftlik Fener Gölü çevre düzenlemesi kapsamında Uluslararası standartlara (Formula yarışlarının da yapılabildiği) uygun oto yarış pisti, yapay göl, halka açık 3 km´lik kıyı bandı ve parklar halkın hizmetindedir.

Yine Yarımca´da bulunan Açık Hava Tiyatrosu 12.000 m2´lik alanda 5000 kişilik antik üslup ile kültür faaliyetlerinde büyük hizmet vermektedir.

İlçe düzlük bir alana kurulmuştur. Yarımca´dan Tütünçiftliğe kadar geniş bir alanı kaplar. İlçenin kuzey kesimi Çenedağ´ının devamı gibidir.

Bu yükselti batıya devam ederek Hereke sırtlarını oluşturur. Yarımca´dan Hereke´ye doğru bir yükselti iyice dikleşir. Kıyı kesimi fazla girintili çıkıntılı değildir.

Düz alanın yükseklikle buluştuğu yerde karayolu geçmektedir. Bölgenin en önemli dağları Saman Dağlarıdır. Önünde akarsu yoktur. İlçe içerisinden geçerek denize dökülen derelerde yıllık yağışların fazla olduğu zamanda akıntı olmaktadır. Su kaynaklarının az olması önemli bir sıkıntı oluşturmaktadır.

 

KÖRFEZ EKONOMİSİ

Bölgeye sanayi gelene kadar uğraş olarak (sebze, meyve) bahçıvanlığı ve tarımı seçen yöre halkı 1950´li yıllarda başlayan ve hızlanan sanayileşme sonucu, Körfez´de tüten ve yükselen fabrika bacalarının çoğalmasıyla halkın geçim kaynağı hemen hemen sanayiye kaymış durumdadır. Artık ilçemiz kirazıyla ve sanayisiyle tanınır hale gelmiştir.

 

Şimdilerde kiraz üretimi Yukarı Yarımca´nın dağlık bölgelerinde yetiştirilmektedir. İlçemiz, toprak, hava, su, ulaşım bakımından uygunluğu endüstriyel alanda gelişmenin nedenleri olmuş, bunun sonucunda kırsal, durgun yaşamdan hızla planlı bir şehirleşmeye gidilmiştir.

 

KÖRFEZ ARSA FİYATLARI

Körfez arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir.

 

KÖRFEZ TARLA FİYATLARI

Körfez tarla fiyatları (m²) 50 TL – 2.600 TL arasında değişmektedir.

 

AĞAHATEŞ ARSA FİYATLARI

Ağahateş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  190 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir.

 

ALİHOCALAR ARSA FİYATLARI

Alihocalar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.280 TL arasında değişmektedir. Alihocalar tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

ATALAR ARSA FİYATLARI

Atalar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.700 TL –  4.000 TL arasında değişmektedir.

 

BELEN ARSA FİYATLARI

Belen arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.600 TL –  3.200 TL arasında değişmektedir. Belen tarla fiyatları (m²) 200 TL – 320 TL arasında değişmektedir

 

CUMA ARSA FİYATLARI

Cuma arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL –  2.100 TL arasında değişmektedir. Cuma tarla fiyatları (m²) 100 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL –  1.600 TL arasında değişmektedir.

 

DEREKÖY ARSA FİYATLARI

Dereköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  310 TL –  1.070 TL arasında değişmektedir. Dereköy tarla fiyatları (m²) 80 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

DİKENLİ TARLA FİYATLARI

Dikenli tarla fiyatları (m²) 70 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

ELMACIK ARSA FİYATLARI

Elmacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  170 TL –  900 TL arasında değişmektedir.

 

HİMMETLİ ARSA FİYATLARI

Himmetli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  850 TL arasında değişmektedir. Himmetli tarla fiyatları (m²) 100 TL – 250 TL arasında değişmektedir

 

İLİMTEPE ARSA FİYATLARI

İlimtepe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL –  3.200 TL arasında değişmektedir.

 

KALBURCU TARLA FİYATLARI

Kalburcu tarla fiyatları (m²) 100 TL – 2.600 TL arasında değişmektedir

 

KARSYAKUPLU TARLA FİYATLARI

Karsyakuplu tarla fiyatları (m²) 150 TL – 950 TL arasında değişmektedir

 

KİRAZLIYAYLA ARSA FİYATLARI

Kirazlıyayla arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL –  6.300 TL arasında değişmektedir.

 

KUTLUCA TARLA FİYATLARI

Kutluca tarla fiyatları (m²) 250 TL – 1.260 TL arasında değişmektedir

 

NAİP TARLA FİYATLARI

Naip tarla fiyatları (m²) 110 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

OSMANLI TARLA FİYATLARI

Osmanlı tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

ŞEMSETTİN ARSA FİYATLARI

Şemettin arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.600 TL arasında değişmektedir. Şemsettin tarla fiyatları (m²) 150 TL – 250 TL arasında değişmektedir

 

SEVİNDİKLİ ARSA FİYATLARI

Sevindikli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL –  3.500 TL arasında değişmektedir. Sevindikli tarla fiyatları (m²) 160 TL – 300 TL arasında değişmektedir

 

SİPAHİLER ARSA FİYATLARI

Sipahiler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.300 TL arasında değişmektedir. Sipahiler tarla fiyatları (m²) 80 TL – 250 TL arasında değişmektedir

 

TÜTÜNÇİFTLİK ARSA FİYATLARI

Tütünçiftlik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir. Tütünçiftlik tarla fiyatları (m²) 140 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

YARIMCA ARSA FİYATLARI

Yarımca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  220 TL –  5.100 TL arasında değişmektedir.  Yarımca tarla fiyatları (m²) 120 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

YUKARIHEREKE ARSA FİYATLARI

Yukarıhereke arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  210 TL – 3.100 TL arasında değişmektedir.

 


 

Körfez’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Körfez’den arsa almak ya da Körfez’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Körfez arsa fiyatlarını ve Körfez tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!