akhisar kapaklı arsa fiyatları

Kapaklı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kapaklı arsa fiyatlarını ve Kapaklı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

AKHİSAR KAPAKLI HAKKINDA

Kapaklı, Manisa ilinin Akhisar ilçesine bağlı bir mahalledir.

Manisa il merkezine 42 km, Akhisar ilçesine 10 km uzaklıktadır.

Köy 1800’lü senelerde Baltacı Maria ismiyle Rum’un çiftliği iken 1881 sonrasında Yunanistan Yenişehr-i Fenerden göç etmek zorunda kalan Müslüman tarafından satın alınarak kurulmuştur. Bu tarihten itibaren köyde Yenişehir Muhâcirleri yaşamaktadır. Hâlen köyde Yenişehir Muhacirlerinin kültürü hakimdir. Köy 36000 dekarlık bir alandan oluşup verimli bir ova üzerinde kurulmuştur. Köyün adı ise rivayetlere göre köydeki kapaklı bir çeşmeden gelmektedir.

Köy 1877-1878 Osmanlı Rus şavaşı sırasında Yenişehirden(bugün ki Yunanistan`ın Larissa şehri)göç etmek zorunda kalan türkler tarafından kurulmuştur.köyün adı ise rivayetlere göre köyde geçmişte bulunan kapaklı çeşmeden gelmektedir.

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

 

KAPAKLI EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım, hayvancılık ve köyün yakınlarında gelişmekte olan Akhisar Organize sanayi bölgesi`ne dayalıdır. Bu sanayi bölgesi Kapaklı köyünün çubukçalı mevkiisinde kurulmuştur.

 

KAPAKLI ARSA FİYATLARI  

Kapaklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.100 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 

KAPAKLI TARLA FİYATLARI  

Kapaklı tarla fiyatları (m²)  40 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kapaklı ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kapaklı’dan arsa almak ya da Kapaklı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!