manisa salihli arsa fiyatları

Salihli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Salihli arsa fiyatlarını ve Salihli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MANİSA SALİHLİ HAKKINDA

Salihli, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde bulunan Manisa ili ilçelerinden biridir. Odun köftesi, kirazı ve üzümü ile meşhurdur. Tarihte ilk paranın basıldığı ve günümüzde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Sardes antik kenti bu ilçede bulunmaktadır.

 İlçe, bölgenin tarih, doğa ve termal turizm bakımından en önemli merkezlerindendir.

 İlçe yüzeyi Gediz ve Alaşehir akarsularının geniş vadilerinden ve bu vadilerin genişleyerek ova halini alan geniş aluvyal alanlarından ibarettir. Geniş ölçüde tahıl ekimi yapılmaktadır. Susam, pamuk ekimi, hayvancılık halkın başlıca geçim kaynaklarıdır. İlçenin merkezi 24.109 nüfuslu Salihli kasabasıdır.

Ege Bölgesi’nde, Manisa İli’ne bağlı bir ilçe olan Salihli, doğusunda Kula ve Alaşehir, Kuzeyinde Demirci, Gördes ve Akhisar, batısında Turgutlu, güneyinde Ödemiş ilçeleri ile çevrilidir. Manisa’nın güney kesiminde yer alan ilçenin kuzey, kuzeydoğu ve güneyi dağlarla çevrilidir. İlçe, güneyinde Bozdağlar Silsilesi, (2.157 m.), kuzeyinde Gediz Ovası ile kaplı olup, ovanın kuzeyinde Dibek Dağları (1.120m.) Kuzey doğusunda Üşümüş Dağları (1.085 m.) bulunmaktadır.

İlçe topraklarını Alaşehir, Gümüş, Kurşunlu ve Sart Çayları sulamakta olup, Gediz Nehrine karışarak İzmir’den Ege Denizi’ne dökülür.

Gediz Nehri üzerinde Demir Köprü Barajı bulunmaktadır. Barajdan sulama, taşkından korunma, enerji ve balıkçılık yönünden faydalanılmaktadır. Manisa’ya 72 km. uzaklıktadır. Deniz seviyesinden 125 m.yükseklite olan ilçenin yüzölçümü 1.302 km2, 2000 Yılı Nüfus sayım sonuçlarına göre; toplam nüfusu 83.137’dir.

 

SALİHLİ EKONOMİSİ

İlçenin ekonomisi tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayiye dayalıdır. Yetiştirilen başlıca ürünler; buğday, arpa, pamuk, tütün, mısır, üzüm, ceviz, elma, kayısı, şeftali, kiraz, zeytindir. Manisa’nın en çok çekirdeksiz kuru üzüm üreten ve ihraç eden ilçesidir. Marmara ve Demir köprü Baraj göllerinde ise balık üretilmektedir. Hayvancılıkta ise küçük ve büyükbaş hayvan besiciliği yapılmaktadır.

İlçedeki başlıca sanayii kuruluşları ise; Salihli Palamut ve Valeks İşletmesi başta olmak üzere, tarım alet ve makineleri, salça ve çırçır fabrikalarıdır. İlçe topraklarında altın ve uranyum içeren cevher yatakları vardır. Ayrıca madensuyu kaynakları bulunmaktadır.

 

SALİHLİ ARSA FİYATLARI

Salihli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  40 TL – 16.360 TL arasında değişmektedir.

 

SALİHLİ TARLA FİYATLARI

Salihli tarla fiyatları (m²) 10 TL – 980 TL arasında değişmektedir.

 

ADALA ARSA FİYATLARI

Adala arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 550 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir. Adala tarla fiyatları (m²) 10 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

ALLAHDİYEN ARSA FİYATLARI

Allahdiyen arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 850 TL arasında değişmektedir. Allahdiyen tarla fiyatları (m²) 100 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

BEŞEYLÜL TARLA FİYATLARI

Beşeylül tarla fiyatları (m²) 1250 TL

 

CAFERBEY ARSA FİYATLARI

Caferbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 2.800 TL arasında değişmektedir. Caferbey tarla fiyatları (m²) 280 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

DOMBAYLI TARLA FİYATLARI

Dombaylı tarla fiyatları (m²) 30 TL – 190 TL arasında değişmektedir.

 

DURASILI ARSA FİYATLARI

Durasılı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 450 TL – 3.300 TL arasında değişmektedir. Durasılı tarla fiyatları (m²) 40 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKÇEKÖY TARLA FİYATLARI

Gökçeköy tarla fiyatları (m²) 20 TL – 100 TL arasında değişmektedir

 

HACI BEKTAŞ ARSA FİYATLARI

Hacıbektaş arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

HACIHIDIR TARLA FİYATLARI

Hacıhıdır tarla fiyatları (m²) 8 TL – 10 TL arasında değişmektedir

 

İĞDECİK TARLA FİYATLARI

İğdecik tarla fiyatları (m²) 10 TL – 150 TL arasında değişmektedir

 

KARAAĞAÇ TARLA FİYATLARI

Karaağaç tarla fiyatları (m²) 90 TL – 260 TL arasında değişmektedir

 

KEMER TARLA FİYATLARI

Kemer tarla fiyatları (m²) 10 TL – 880 TL arasında değişmektedir

 

KURTULUŞ ARSA FİYATLARI

Kurtuluş arsa fiyatları (m²) 8.300 TL – 16.360 TL arasında değişmektedir

 

MAMATLI TARLA FİYATLARI

Mamatlı tarla fiyatları (m²) 5 TL – 15 TL arasında değişmektedir

 

MERSİNLİ TARLA FİYATLARI

Mersinli tarla fiyatları (m²) 40 TL – 950 TL arasında değişmektedir

 

MİTHATPAŞA ARSA FİYATLARI

Mithatpaşa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.500 TL – 7.200 TL arasında değişmektedir. Mithatpaşa tarla fiyatları (m²) 15 TL – 160 TL arasında değişmektedir.

 

POYRAZDAMLARI TARLA FİYATLARI

Poyrazdamları tarla fiyatları (m²) 10 TL – 980 TL arasında değişmektedir

 

SARTMAHMUT ARSA FİYATLARI

Sartmahmut arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  140 TL – 390 TL arasında değişmektedir.

 

TAYTAN ARSA FİYATLARI

Taytan arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir. Taytan tarla fiyatları (m²) 70 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

YILMAZ ARSA FİYATLARI

Yılmaz arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Yılmaz tarla fiyatları (m²) 150 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

ZAFER ARSA FİYATLARI

Zafer arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.500 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Salihli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Salihli’den arsa almak ya da Salihli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!