salihli durasıllı arsa fiyatları

Durasıllı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Durasıllı arsa fiyatlarını ve Durasıllı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SALİHLİ DURASILLI HAKKINDA

Durasıllı, Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı mahalle.

E – 96, D – 300 karayolları üzerinde, Salihli’nin 12 km doğusunda bulunmaktadır. Gediz nehri ile Alaşehir çayı’nın birleşerek oluşturduğu Salihli Ovası’nın doğu kesiminde, Üşümen Dağı’nın ovaya doğru %5-10 meyille açılan bir kesimine kurulmuştur. Doğusunda Mersinli, Derbent kasabaları ve İğdecik, Akören köyleri, kuzeyinde Adala kasabası ve Dombaylı mahallesi, batısında Salihli ilçesi, Taytan kasabası ve Karaoğlanlı mahallesi, güneyinde Yeşilova, Beylikli ve Torunlu köyleri bulunmaktadır.

Kasaba, Osmanlı-Akkoyunlu savaşı’nın (1473 dolayları) sonunda Manisa’da okuyup büyüyen ve devlet yönetimini Manisa’da öğrenen Fatih Sultan Mehmet’in Akkoyunlu Devleti’nde yaşayan Türkmenleri bu bölgeye yerleştirmesiyle kurulmuştur. 2014 yılında ise Salihli’nin Mahallesi olmuştur.

Arazilerin büyük bir bölümünde Adala regülatöründen gelen sol sahil sulama kanalı ile sulu tarım yapılmaktadır. Yörede en çok üzüm, pamuk, buğday, arpa, mısır, nohut, domates, kavun, karpuz gibi ürünler yetiştirilmektedir. Son yıllarda kırsal arazilerde zeytin yetiştiriciliği de artmıştır.

 

 DURASILLI EKONOMİSİ

Durasallı’da ekonomi ziraate elverişli olup, halkın %80’i tarımla uğraşmaktadır. Durasıllı Organize Sanayi Bölgesi’nde 4 tuğla fabrikası (daha önce 8), 2 tuz fabrikası, 1 palamut ve 1 yem fabrikası bulunmaktadır. Durasıllı’nın bu denli gelişmesinde Demirköprü Barajı‘nın ve İzmir-Ankara yolunun açılmasının önemi büyüktür.

 

DURASILLI ARSA FİYATLARI  

Durasıllı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 120 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

DURASILLI TARLA FİYATLARI  

Durasıllı tarla fiyatları (m²)  15 TL – 75 TL arasında değişmektedir.

 


 

Durasıllı‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Durasıllı‘dan arsa almak ya da Durasıllı‘dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!