turgutlu ırlamaz arsa fiyatları

Irlamaz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Irlamaz arsa fiyatlarını ve Irlamaz tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

TURGUTLU IRLAMAZ HAKKINDA

Irlamaz, Manisa ilinin Turgutlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Irlamaz, Turgutlu’nun en eski köylerinden biridir. Manisa iline 34 km, Turgutlu ilçesine 4 km uzaklıktadır.

Turgutlu’dan önce kurulduğu rivâyet edilir. Mahallenin en eski adı Yunanca bir isim olan Ormenos (Ορμενος)’tur. Bu ismin kesin olmamakla birlikte Antik Yunan’da (M.Ö 756-M.Ö 146) Irlamaz Çayı’na verilen bir ad olduğu düşünülebilir.

Köy, Osmanlı arşivlerinde 18.yüzyılda Saruhan Sancağı’nın Manisa Kazası’nın Ormenos Karyesi (Köyü) olarak geçer. 19.yüzyıl Osmanlı arşiv belgelerinde mahallenin adı Ermanas şeklinde yazılmıştır. Cumhuriyet devrinden itibaren de Ermanas ismi Irlamaz şeklinde söylenmeye başlanmıştır.

Irlamaz Köyü’nde tarihi yapı olarak günümüze ulaşmayan bir kilise kalıntısı vardır. Ancak Osmanlı arşivlerinde 19.yüzyılda Irlamaz’da gayrimüslim nüfusunun olmadığı görülür. Bu bilgiden hareketle kilise kalıntısının daha eski denemlere ait olduğu söylenebilir. Irlamaz Köyü Câmii ise köyün bir diğer tarihi yapısıdır ve 19.yüzyılda inşa edilmiştir. Câminin ana kitâbesi yoktur. Fakat minâre kitâbesinde Hicri 1320/Milâdi 1902 senesinde inşâ edildiği yazmaktadır.

 

IRLAMAZ EKONOMİSİ

Irlamaz ekonomisi tarım, hayvancılığa dayanmaktadır.

 

IRLAMAZ ARSA FİYATLARI  

Irlamaz arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 120 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

IRLAMAZ TARLA FİYATLARI  

Irlamaz tarla fiyatları (m²)  65 TL – 110 TL arasında değişmektedir.

 


 

Irlamaz ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Irlamaz ‘dan arsa almak ya da Irlamaz ‘dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!