mersin aydıncık arsa fiyatları

Aydıncık arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Aydıncık arsa fiyatlarını ve Aydıncık tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MERSİN AYDINCIK HAKKINDA

Aydıncık, Mersin ilinin bir ilçesidir.

Orta Toroslar’ın Akdeniz’e inen kolları üzerinde yerleşmiş olan Aydıncık İlçesi dağ ve deniz arasına sıkışmış olması nedeniyle arazi yapısı son derece engebeli ve dağlıktır. Toros dağlarının batıya uzantıları olan tepeler, İlçenin kıyı kesiminden en yüksek noktalara ulaşır.
Söğüt, Akçam, Dutlu ve Bozdağ İlçenin önemli dağlarıdır.
İlçe merkezinde tarıma elverişli olan, kıyıdan başlayıp kuzeye doğru devam eden 3-5 km.lik alan içerisindedir. İlçede çeşitli yaylalar ve dereler bulunmaktadır. Menekşe, Kızılyokuş, Gözsüzce ve Soğuksu önemli akarsularıdır. Aydıncık’ın iklimi Akdeniz iklimidir.

Antik çağda Celenderis-Kelenderis- Gilindire olarak bilinen kent Kıbrıs’a en yakın bölgede bulunması nedeniyle eski çağlarda önemli bir tarihi liman kenti olarak gelişmiştir. Fenikeliler zamanında kurulduğu düşünülen Kelenderis sırasıyla, Persler, Selefkoslar, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerini yaşamıştır.
Selçuk Üniversitesi tarafından İlçede gerçekleştirilen kazılarda İlçenin tarihinin Hititler dönemine kadar uzandığını göstermiştir.

İlçe merkez ve çevresinde eski dönemlere ait çeşitli tarihi kalıntılar vardır. Yapılan çalışmalarda ve arkeolojik kazılarda Selefkoslar döneminde seramikler, Roma döneminden tiyatro, anıt mezar, Bizanslılar döneminden kap, kacaklar stater,bulunmuştur.
Aydıncık; 1915 yılına kadar bugünkü anlamda İlçe teşkilatına sahip ve Gülnar İlçesinin merkezi olan bir yerleşim birimi iken,  1915 yılında Gülnar ilçe merkezininin 30 km  Anaypazarına nakledilmesinden sonra ilçe merkezi kimliğini kaybederek bucak merkezi olmuş,1987 yılında da, Gülnar’dan ayrılarak müstakil İlçe,olmuştur.
 
Kelenderis, yüzyıllar boyunca ve kesintisiz biçimde iskan edilen kentlerden biri olması nedeniyle, Antik Çağlardan günümüze kadar ulaşan kalıntıları çok azdır. Başlıca tarihi ve doğal varlıkları Liman Kalesi, Liman Hamamı, Tiyatro, Dört Ayak anıt mezar ve yakın zamanlarda keşfedilen aynalı göl mağarasıdır.

 

AYDINCIK EKONOMİSİ

İlçe ekonomisi çok büyük oranda tarıma dayanmakta olup turizm son yıllarda gelişme göstermektedir. Seracalık ve özellikle salatalık üretimi ilçe tarımında çok önemli yer tutmaktadır. İlçe merkezinde özel yatlar ve balıkçı teknelerine barınaklık yapan Aydıncık marina limanı mevcuttur. İlçe merkezi ile Karatepe turizmin geliştiği bölgelerdir.

 

AYDINCIK ARSA FİYATLARI

Aydıncık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 2.150 TL arasında değişmektedir.

 

AYDINCIK TARLA FİYATLARI

Aydıncık tarla fiyatları (m²) 10 TL – 320 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 390 TL – 2.150 TL arasında değişmektedir

 

DURUHAN TARLA FİYATLARI

Duruhan tarla fiyatları (m²) 10 TL – 85 TL arasında değişmektedir.

 

ESKİYÖRÜK TARLA FİYATLARI

Eskiyörük tarla fiyatları (m²) 30 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

KARASEKİ TARLA FİYATLARI

Karaseki tarla fiyatları (m²) 20 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

PEMBECİK TARLA FİYATLARI

Pembecik tarla fiyatları (m²) 15 TL – 320 TL arasında değişmektedir.

 

YENİKAŞ ARSA FİYATLARI

Yenikaş arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 250 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir. Yenikaş tarla fiyatları (m²) 50 TL – 180 TL arasında değişmektedir.

 


 

Aydıncık’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Aydıncık’tan arsa almak ya da Aydıncık’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Aydıncık arsa fiyatlarını ve Aydıncık tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!