mersin mut arsa fiyatları

Mut arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Mut arsa fiyatlarını ve Mut tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MERSİN MUT HAKKINDA

Mut, Akdeniz Bölgesi’nde, Mersin İli’ne bağlı bir ilçedir. Toros Dağları eteklerinde, Göksu Nehri kıyılarında kurulmuştur.Doğusunda Silifke, batısında Ermenek, kuzeyinde Karaman ve güneyinde Gülnar topraklarıyla çevrilidir.

İlçenin toplam alanı 2860 km² dir. Kozlar ve Sertavul yaylaları ile Çınaraltı ve Karaekşi Millî Parkları’nın yanı sıra UNESCO Dünya Miras Listesi’ne aday gösterilen Alahan Manastırı mevcuttur.

Mut etrafı dağlık, doğudan Silifke, kuzeyden Karaman, batıdan Ermenek, güneyden Gülnar ilçeleriyle çevrili şirin bir yerdir. Gerek arkeolojik, gerek sanat tarihi bakımından önemli eserleri bulunan büyük ve çok eski bir şehir harabesi üzerine kurulmuştur. Eski çağ Yunan, Roma, Bizans, Arap-İslam, Selçuk, Karamanoğulları ve Osmanlı devirlerini sırayla yaşamıştır.

Mut İlçesi Toros dağları eteklerinde, Göksu Nehri kıyılarında kurulmuştur. Kuzeyinde Karaman ili güneyinde Silifke ve Gülnar Batısında Ermenek Doğusunda Erdemli ile çevrilidir. Mersin-Karaman Devlet karayolu (D-715) üzerinde ve 250-300 rakımda yerleşimi bulunmaktadır. İlçenin yüzölçümü 2.518 km2.dir. Mersin ili topraklarının %16 sına sahiptir. Akdeniz iklimi ile karasal iklimin karakteristik özelliğini taşıyan İlçede, yazları kurak ve sıcak, kışları ılık ve yağışlı geçer.

 

MUT EKONOMİSİ

İlçenin ekonomisi genellikle tarıma dayalıdır. Önemli miktarda sofralık kayısı üretimi yapılmaktadır (Mut Kayısısı). İlçede yetişen diğer önemli tarım ürünleri zeytin ve erik’tir.

 

MUT ARSA FİYATLARI

Mut arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  390 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

MUT TARLA FİYATLARI

Mut tarla fiyatları (m²) 5 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

BALLI TARLA FİYATLARI

Ballı tarla fiyatları (m²) 5 TL – 40 TL arasında değişmektedir.

 

ÇÖMELEK TARLA FİYATLARI

Çömelek tarla fiyatları (m²) 5 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

DEMİRKAPI FİYATLARI

Demirkapı tarla fiyatları (m²) 10 TL – 40 TL arasında değişmektedir.

 

DEVECİ ARSA FİYATLARI

Deveci arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 450 TL arasında değişmektedir. Deveci tarla fiyatları (m²) 40 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKÇETAŞ TARLA FİYATLARI

Gökçetaş tarla fiyatları (m²) 10 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

GÜME TARLA FİYATLARI

Güme tarla fiyatları (m²) 5 TL – 100 TL arasında değişmektedir

 

KARŞIYAKA ARSA FİYATLARI

Karşıyaka arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 600 TL – 700 TL arasında değişmektedir..

 

NARLIDERE ARSA FİYATLARI

Narlıdere arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 390 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

YAZALANI ARSA FİYATLARI

Yazalanı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 640 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 


 

Mut’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Mut’tan arsa almak ya da Mut’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Mut arsa fiyatlarını ve Mut tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!