mersin tarsus arsa fiyatları

Tarsus arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tarsus arsa fiyatlarını ve Tarsus tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MERSİN TARSUS HAKKINDA

Mersin ilinin en doğusundaki ilçesidir. İlçe doğuda Adana, batıda Mersin merkez, kuzeyde Pozantı ve Çamlıyayla, güneyde Akdeniz ile çevrilidir. Tarihte en yaygın Kilikya olarak anılan bölgede bulunan ilçenin Hitit Uygarlığı başta olmak üzere köklü bir uygarlık geçmişi vardır. Hititler döneminde Tarsus, Kizzuvatna eyaletinin bir kentiydi. Tarsus, şu anki nüfusuyla Türkiye’nin 25 ilinden büyüktür.

İlçe Berdan ovasından (Tarsus ovası) kuzeye doğru engebeli arazi boyunca son yıllarda hızla gelişmektedir. Çok zengin bir tarihi olup, bazı dini inançlar yönünden önemli bir kenttir. Kur’an’ın Kehf Suresinde geçen Ashab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)ın kaldığı mağaranın Tarsus’ta olduğuna inanılır. 

Yeni Ahit’in yazarlarından biri olan Pavlus da Tarsus doğumludur. Bu sebeple Hristiyanlarca da hac yeri olarak kabul edilmektedir. Kudüs’teki Kıyamet Kilisesi’nden sonraki en kutsal kilise olan Aziz Pavlus Kilisesi ve Aziz Pavlus Kuyusu Tarsus’ta bulunmaktadır. Bunların yanı sıra dünyanın ilk kanalizasyonlu Tarihi Roma Yolu, Roma hamamı da Tarsus’tadır. 

Kleopatra Kapısı da şehrin en eski kalıntıları arasındadır. 10 km kuzeybatısındaki Taşkuyu mağarası, Şelalesi ve özellikle Tarsus Barajı gezip görülesi yerlerden olup turizm açısından mükemmel bir tarihe ve de doğal güzelliklere sahiptir.

 

TARSUS EKONOMİSİ

Tarsus’un ekonomisinde tarım önemli gelir kaynağıdır.Türkiye’nin en verimli toprakları yine Tarsustadır.. Ovalık arazilerde, ilkbaharda turfanda sebze ve meyveler, daha sonra sebze, kiraz ve üzüm ekilmektedir.

Kış mevsiminde ise papaya, liçi, ananas, portakal, mandalina ve limon meyvelerinden başka kışlık sebzeler de ekilir. Pamuk, susam ve soya gibi yağlı tohumlu bitkilerden tahılların her çeşidine kadar tarla ürünlerinin ekimi bu verimli arazilerde yapılır. Yine Tarsus’ta iyi kalitede Kolombiya kahvesi üretimi denemeleri olumlu sonuç vermiştir. Tarsus’un bazı köylerinde kurulan sığır İslah istasyonlarında çok verimli Holştayn tipi sığırlar yetiştirilmektedir.

Sanayi yönünden de Mersin’in Merkez’den sonra en gelişmiş ilçesi Tarsus’tur. İlçenin tarım ürünlerini değerlendiren sanayi kuruluşları dışında, ülke ekonomisi için önemli olan tarım aletleri, makine yedek parçaları, takım tezgâhları yapan fabrikalar, şekerli yiyecek imalathaneleri, tuğla ve seramik fabrikaları, tekstil fabrikaları ve otomotiv sanayi vardır.

 

TARSUS ARSA FİYATLARI

Tarsus arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 250 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

TARSUS TARLA FİYATLARI

Tarsus tarla fiyatları (m²) 10 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

BEYLİCE TARLA FİYATLARI

Beylice tarla fiyatları (m²) 10 TL – 25 TL arasında değişmektedir.

 

BÖĞRÜEĞRİ ARSA FİYATLARI

Böğrüeğri arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 450 TL arasında değişmektedir

 

İNCİRLİKUYU ARSA FİYATLARI

İncirlikuyu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 750 TL arasında değişmektedir. İncirlikuyu tarla fiyatları (m²) 100 TL – 180 TL arasında değişmektedir.

 

KABURGEDİĞİ ARSA FİYATLARI

Kaburgediği arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 250 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

KALBURCU ARSA FİYATLARI

Kalburcu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 850 TL arasında değişmektedir

 

MAHMUTAĞA TARLA FİYATLARI

Mahmutağa tarla fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 1.200  TL arasında değişmektedir.

 


 

Tarsus’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tarsus’dan arsa almak ya da Tarsus dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!