mersin toroslar arsa fiyatları

Toroslar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Toroslar arsa fiyatlarını ve Toroslar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MERSİN TOROSLAR HAKKINDA

Toroslar, Mersin ilinin bir merkez ilçesidir. Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlıdır. Şehir merkezinin kuzey doğu bölümünü oluşturur. Yüzölçümü en büyük olan merkez ilçedir. Güneyinde Akdeniz ilçesi, doğusunda Tarsus, Kuzey Doğusunda Çamlıyayla, batısında ise Yenişehir ve Mezitli ilçeleri bulunmaktadır.Mersin ilinin Şehirler Arası Otobüs Terminali,Toroslar ilçesinde bulunan Korukent ve Çiftçiler mahallelerinde bulunmaktadır.

Kentin en büyük iki mezarlığı da Toroslar ilçesi sınırlarındadır. Yumuktepe tarihi eserleri, Mersin ve Türkiye’nin en büyük bayrağı Toroslar ilçesi sınırlarındadır. Kentin en büyük yaylalarından olan Gözne Yaylasına giriş Toroslardan geçen üç büyük caddeden sağlanır.

İlçede bulunan Çağdaşkent Mahallesinde, Mersin’in en büyük cumhuriyet meydanı vardır.

Adını kuzeyinde bulunan Toros Dağları’ndan almıştır. Belediye Başkanı MHP’li Atsız Afşin Yılmaz’dır.

Toroslar ilçesi doğu ve çevre illerden yoğun göç almıştır. Buna rağmen ilçe nüfusunun buyuk bölümünü yerli nufudsun yanı sıra Gülnarlılar, Mutlular, Tarsuslular oluşturmaktadır. Çoğunluğu köylü halk ve Gülnarlılar oluşturmaktadır. Köylü nüfus haricinde bu ilçede Mersin şehrinin yerlisi yok denecek kadar azdır.

        Toroslar İlçesinin bulunduğu alan Mersin Merkez sınırları içerisinde yer aldığından, yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı olan Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Ancak kış aylarında Torosların eteklerinde ve yayla kesimlerinde değişen miktarlarda kar yağışı ve yayla kesimlerinde değişen miktarlarda kar yağışı ve örtüsü olmaktadır.

 

TOROSLAR EKONOMİSİ

Toroslar İlçemizde Köylerde yaşayan halkın büyük bir kısmı meyve üretimi ile uğraşmaktadır. Nisan ayından başlayarak Ekim ayı sonuna kadar İlçemizde erik, üzüm, şeftali, kiraz, nar ve ayva üretilmekte ancak İlçemizin yerleşim yeri rakımı 100-1500 arasında değiştiğinden meyve üretimi 6 ay süre ile uzun bir zaman diliminde yapılmaktadır.Halkın geçim kaynağını hayvancılık ve meyvecilik oluşturur.

 

TOROSLAR ARSA FİYATLARI

Toroslar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

 

TOROSLAR TARLA FİYATLARI

Toroslar tarla fiyatları (m²) 20 TL – 320 TL arasında değişmektedir.

 

ALADAĞ TARLAFİYATLARI

Aladağ tarla fiyatları (m²) 280 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

ARPAÇSAKALLAR ARSA FİYATLARI

Arpaçsakallar arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Arpaçsakallar tarla fiyatları (m²) 120 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

ARSLANKÖY ARSA FİYATLARI

Arslanköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 660 TL arasında değişmektedir. Arslanköy tarla fiyatları (m²) 120 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

BEKİRALAN ARSA FİYATLARI

Bekiralan arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 220 TL – 1.650 TL arasında değişmektedir.

 

BULUKLU ARSA FİYATLARI

Buluklu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 550 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir. Buluklu tarla fiyatları (m²) 100 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAĞLARCA ARSA FİYATLARI

Çağlarca arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 750 TL arasında değişmektedir. Çağlarca tarla fiyatları (m²) 40 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAVUŞLU ARSA FİYATLARI

Çavuşlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 680 TL – 3.850 TL arasında değişmektedir.

 

ÇOPURLU ARSA FİYATLARI

Çopurlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 150 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir. Çopurlu tarla fiyatları (m²) 90 TL –250 TL arasında değişmektedir.

 

DARISEKİSİ ARSA FİYATLARI

Darısekisi arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 200 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 

DEĞNEK TARLA FİYATLARI

Değnek tarla fiyatları (m²) 30 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

DORUKLU ARSA FİYATLARI

Doruklu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 220 TL – 1.150 TL arasında değişmektedir. Doruklu tarla fiyatları (m²) 60 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

GÖZNE ARSA FİYATLARI

Gözne arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 3.300 TL arasında değişmektedir. Gözne tarla fiyatları (m²) 50 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

KARAİSALİ ARSA FİYATLARI

Karaisali arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 250 TL – 1.650 TL arasında değişmektedir. Karaisali tarla fiyatları (m²) 150 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

KAŞLİ ARSA FİYATLARI

Kaşli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 350 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir. Kaşli tarla fiyatları (m²) 150 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

KEPİRLİ ARSA FİYATLARI

Kepirli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir. Kepirli tarla fiyatları (m²) 100 TL – 295 TL arasında değişmektedir.

 

KERİMLER ARSA FİYATLARI

Kerimler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 260 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir. Kerimler tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

RESULKÖY ARSA FİYATLARI

Resulköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 350 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir. Resulköy tarla fiyatları (m²) 80 TL – 320 TL arasında değişmektedir.

 

TİRTAR TARLA FİYATLARI

Tirtar tarla fiyatları (m²) 20 TL – 80 TL arasında değişmektedir.

 

YALINAYAK ARSA FİYATLARI

Yalınayak arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 450 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Yalınayak tarla fiyatları (m²) 70 TL –250 TL arasında değişmektedir.

 

YAVCA TARLA FİYATLARI

Yavca tarla fiyatları (m²) 350 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

YENİKÖY ARSA FİYATLARI

Yeniköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 180 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir. Yeniköy tarla fiyatları (m²) 70 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 


 

Toroslar’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Toroslar’dan arsa almak ya da Toroslar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Toroslar arsa fiyatlarını ve Toroslar tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!