silifke hacıisaklı arsa fiyatları

Hacıishaklı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Hacıishaklı arsa fiyatlarını ve Hacıishaklı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SİLİFKE HACIİSHAKLI HAKKINDA

Yeşilovacık (eski Hacıishaklı), Mersin’in Silifke ilçesine bağlı bir mahalledir.

Hacıishaklı Akdeniz iklimin olduğu Silifkeye ait bir mahalledir. 7 km lik bir kıyı kesimi vardır. Sıcaklık yazları 35 derece kışları ise 16 derece civarında olur. Akdeniz fokunun üreme bölgesi olup, doğal sit alanıdır. Ayrıca yörede Caretta caretta yuvaları da bulunmaktadır.

Hacıishaklı’ nın güney doğusunda günümüzde “Tisan” adıyla bilinen, tarihte “Kilikya Aphrodisias”ı olarak adlandırılmış antik kent bulunmaktadır. Bir Yunan kolonisi olarak kurulan antik yerleşimde yapılan kazılarda M.Ö. 6. yüzyıldan Geç Bizans dönemine kadar eserlere rastlanmıştır. 

Ahameniş İmparatorluğu, Makedonya (antik krallık)| Makedon Krallığı]], Ptolemaios Krallığı, Selevkos İmparatorluğu, Roma ve Bizans egemenliğinde kalan yerleşim. Helenistik dönemde önemini yitirdi. Erken Bizans döneminde kent statüsünü de kaybetti. Orta Çağ’ da “Porto Cavaliere” adlandırılan antik yerleşim daha sonra terk edildi.

1954 yılların başında Gülnar’ a bağlı bir kasaba olan yerleşim, bu tarihten sonra Silifke’ ye bağlanmıştır.

Hacıishaklı Yılda 78 bin ton Avrupa,Asya ve Afrika kıtalarına bitki çıkartır . Bunlar Şöyledir. Yeşilovacık Mersinin en önemli 5.tarım alanıdır.

 

HACIİSHAKLI EKONOMİSİ

Hacıishaklı Mersinin en önemli 5.tarım alanıdır. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.

 

HACIİSHAKLI ARSA FİYATLARI  

 

HACIİSHAKLI TARLA FİYATLARI  

 


 

Hacıishaklı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Hacıishaklı’dan arsa almak ya da Hacıishaklı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!