silifke yeşilovacık arsa fiyatları

Yeşilovacık arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yeşilovacık arsa fiyatlarını ve Yeşilovacık tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SİLİFKE YEŞİLOVACIK HAKKINDA

Yeşilovacık (eski Hacıisaklı), Mersin’in Silifke ilçesine bağlı bir mahalledir.

Yeşilovacık Akdeniz iklimin olduğu Silifkeye ait bir mahalledir. 7 km lik bir kıyı kesimi vardır. Sıcaklık yazları 35 derece kışları ise 16 derece civarında olur. Akdeniz fokunun üreme bölgesi olup, doğal sit alanıdır. Ayrıca yörede Caretta caretta yuvaları da bulunmaktadır.

Yeşilovacık’ ın güney doğusunda günümüzde “Tisan” adıyla bilinen, tarihte “Kilikya Aphrodisias”ı olarak adlandırılmış antik kent bulunmaktadır. Bir Yunan kolonisi olarak kurulan antik yerleşimde yapılan kazılarda M.Ö. 6. yüzyıldan Geç Bizans dönemine kadar eserlere rastlanmıştır. 

Ahameniş İmparatorluğu, Makedonya (antik krallık)|Makedon Krallığı, Ptolemaios Krallığı, Selevkos İmparatorluğu, Roma ve Bizans egemenliğinde kalan yerleşim Helenistik dönemde önemini yitirdi. Erken Bizans döneminde kent statüsünü de kaybetti. Orta Çağ’ da “Porto Cavaliere” adlandırılan antik yerleşim daha sonra terk edildi.

1954 yılların başında Gülnar’ a bağlı bir kasaba olan yerleşim, bu tarihten sonra Silifke’ ye bağlanmıştır.

Yeşilovacık Yılda 78 bin ton Avrupa,Asya ve Afrika kıtalarına bitki çıkartır .Bunlar Şöyledir.Yeşilovacık Mersinin en önemli 5.tarım alanıdır.

YEŞİLOVACIK EKONOMİSİ

Yeşilovacık Mersin’in en önemli 5.tarım alanıdır. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.

 

YEŞİLOVACIK ARSA FİYATLARI

Yeşilovacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 900 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

YEŞİLOVACIK TARLA FİYATLARI  

Yeşilovacık tarla fiyatları (m²)  200 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yeşilovacık’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yeşilovacık’tan arsa almak ya da Yeşilovacık’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!