bodrum akyarlar arsa fiyatları

Akyarlar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Akyarlar arsa fiyatlarını ve Akyarlar tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

AKYARLAR HAKKINDA

Akyarlar (eski adı: Kefaluka), Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. 2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla bu ilçeye bağlı bir mahalle statüsünü almıştır. Bodrum’a 21 Km, Turgut Reis’e 8 Km, Milas-Bodrum Havalimanı’na 58 Km uzaklıktadır. Antik adı Arhialla olan Akyarlar, sörf için son derece uygun koşullara sahip olması ile dikkat çekici olmaktadır.

Karaincir’i geçerek devam edildiğinde, kıyıdan yükselen, tepesinde Osmanlı ormanlarının, yamaçlarında ise tarihi bir Rum kilisesinin kalıntılarının bulunduğu Aspat Tepesi geçilerek, eski bir balıkçı mahallesi olan Akyarlar ‘a varılır. Sahildeki bazı evlerden de anlaşılacağı gibi, Akyarlar eskiden ünlü bir Rum yazlık beldesiymiş. Köyün yakınlarında, uykudaki Akyarlar Yanardağı bulunmaktadır.

 

AKYARLAR EKONOMİSİ

Akyarların asıl geçim kaynağı yakın zamana kadar balıkçılıktı ve kıyıdaki küçük liman yerli teknelerle dolardı. Bugün Rumlar, boğazlardan 5 Km. uzaklıktaki İstanköy adasında yaşamaktalar. Balıkçı teknelerinin yerini de tur tekneleri almıştır.

 

AKYARLAR ARSA FİYATLARI

Akyarlar arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 300 TL – 3.400 TL arasında değişmektedir.

 

AKYARLAR TARLA FİYATLARI

Akyarlar tarla fiyatları (m²) 80 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum Akyarlar ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum Akyarlar ’dan arsa almak ya da Akyarlar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!