bodrum çömlekçi arsa fiyatları

Çömlekçi arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çömlekçi arsa fiyatlarını ve Çömlekçi tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

ÇÖMLEKÇİ HAKKINDA

Çömlekçi, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. 2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla bu ilçeye bağlı bir mahalle statüsünü almıştır. Muğla iline 121 Km, Bodrum ilçesine 40 Km uzaklıktadır.

Mahallede çok önceleri topraktan çömlek yapıldığı için köye bu ad verilmiştir. Mahallenin yerleşim yeri ile ilgili olarak daha önceden “Göktepe” ve “Eskiköy” denilen yerlerde yerleşim olduğu,  şimdiki köy alanının sonradan yerleşim yeri olarak seçildiği söylenmektedir. Mayıs ayı sonu, Haziran ayı başlarında mahallede her yıl geleneksel yağlı güreş yapılmaktadır.

 

ÇÖMLEKÇİ EKONOMİSİ

Çömlekçi Mahallesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Hayvancılık, seracılık, zeytincilik, bağcılık, arıcılık, mahalledeki en önemli iş alanlarıdır. Mahallenin Bodrum’a yakın olması nedeniyle mahallede üretilen ürünler Bodrum ve çevresindeki pazarlarda tüketilmektedir. Özellikle seralarda yetiştirilen ürünler; domates (bombus arılı), salatalık vb. sebzeler, zeytin ve zeytinyağı Bodrum yarımadasındaki pazarlarda tüketilmektedir.

 

ÇÖMLEKÇİ ARSA FİYATLARI

Çömlekçi tarla fiyatları (m²) 60  TL –   90  TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum Çömlekçi ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum Çömlekçi ‘den arsa almak ya da Çömlekçi ‘den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!