bodrum güvercinlik arsa fiyatları

Güvercinlik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Güvercinlik arsa fiyatlarını ve Güvercinlik tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

GÜVERCİNLİK HAKKINDA

Güvercinlik, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. Muğla iline 100 km, Bodrum ilçesine 20 km uzaklıktadır. Bodrum-Milas karayolu üzerindedir. 2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla bu ilçeye bağlı bir mahalle statüsünü almıştır.  2013 yılı itibariyle toplam nüfus 1345 civarındadır. Mahallenin karşısında Salih Adası bulunmaktadır. Mahallenin iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Güvercinlik sahil şeridi üzerinde kurulmuş küçük bir balıkçı koyudur. Sahil şeridi boyunca uzanan ormanlık dağ eteklerinde birbirinden güzel koylar içerisinde oteller ve site kompleksleri yer almaktadır. Geçmiş yıllarda bu koylarda bulunan balık çiftliklerinin kaldırılmasıyla plajları hak ettiği berraklığa kavuşmuştur. Yer yer rüzgârı sert alan koylarının yanı sıra çarşaf gibi deniz tabirine hâkim dingin deniz ve plajları da mevcuttur. Büyük oranda yurt içi tatilcilerinin tercih ettiği koylar arasındadır.

 

GÜVERCİNLİK EKONOMİSİ

Güvercinlik’te turizmden ziyade tarım ve hayvancılık ön plandadır.

 

GÜVERCİNLİK ARSA FİYATLARI

Güvercinlik arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.400 TL – 2.900 TL arasında değişmektedir.

 

GÜVERCİNLİK TARLA FİYATLARI

Güvercinlik tarla fiyatları (m²) 243  TL – 1.283 TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum Güvercinlik‘te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum Güvercinlik‘ten arsa almak ya da Güvercinlik‘ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!