bodrum islamhaneleri arsa fiyatları

İslamhaneleri arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında İslamhaneleri arsa fiyatlarını ve İslamhaneleri tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

İSLAMHANELERİ HAKKINDA

İslamhaneleri, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. Muğla iline 140 Km, Bodrum ilçesine 20 Km uzaklıktadır. Mahallenin iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. 2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla bu ilçeye bağlı bir mahalle statüsünü almıştır.

Mahallenin adının nereden geldiği konusunda mahalledeki yaşlıların anlattıklarına göre Bodrum-Turgut reis karayolunun Bağla-Kargı mevkiine doğru olan tarafında Rumların kaldığı ve bu yüzde o tarafa Rum haneleri, yolun diğer tarafına da İslam haneleri denilirmiş. Mübadele sonrası her iki taraf da İslamhaneleri adını alıyor. Mahallede, ilköğretim okulu vardır, lise yapılması gündemdedir. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

 

İSLAMHANELERİ EKONOMİSİ

İslamhaneleri mahallesi ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

İSLAMHANELERİ ARSA FİYATLARI

İslamhaneleri arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)   1.100 TL – 2.900 TL arasında değişmektedir.

 

İSLAMHANELERİ TARLA FİYATLARI

İslamhaneleri tarla fiyatları (m²)  125 TL – 470 TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum İslamhaneleri’nde bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum İslamhaneleri’nden arsa almak ya da İslamhaneleri’nden arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!