bodrum turgutreis arsa fiyatları

Turgutreis arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Turgutreis arsa fiyatlarını ve Turgutreis tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

TURGUTREİS HAKKINDA

Turgutreis  Ege Bölgesi’nde Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir mahallesidir. Turgutreis,  Bodrum’a 18Km,  Akyarlara 8Km, Gümüşlüğe 6,5 Km,  Milas-Bodrum Havalimanı’na 50 Km ve Muğla’ya 124 km mesafededir. Önceki adı Karatoprak olan Turgutreis 1970’li yıllarda yapılan yerleşim yerleri ad değişikleri ile (Amiral Turgut Reis’ten esinlenmeyle) Turgutreis olmuştur.

Adını aldığı Amiral Turgut Reis‘in 1485 yılında Turgutreis’in Karabağ mahallesinde dünyaya geldiği iddia edilir. 1960’ların sonlarına kadar ulaşım şartlarının elverişsizliğinden dolayı kapalı bir iktisadi yapıya sahip olan Turgutreis, Bodrum Yarımadası’ndaki turizm potansiyelinin fark edilmesiyle hızla değişmeye başladı. Turgutreis Belediyesi 1968’de kurulmuştur. 30 bini geçen nüfusuyla ilçe merkezinden sonra Bodrum Yarımadası’ndaki ikinci büyük yerleşim yeridir. Ocak 1996’da Yunanistan ile Türkiye arasında, bir Türk gemisinin karaya oturması sonucu meydana gelen olaylar yüzünden iki ülke savaşın eşiğine geldiğinde Turgutreis’te bulunan sahil güvenlik botu ilk müdahaleyi yapmıştır. Türk savaş gemileri de Turgutreis açıklarına bu olay nedeniyle demirlemiştir.

 

TURGUTREİS EKONOMİSİ

Geçmişte halkın geçimini çoğunlukla tarıma dayalı (özellikle narenciye tarımı) olarak sürdürdüğü Turgutreis’te, son 30-40 yıl içinde başlayan ve giderek artan bir ivmeyle dönüşen sosyo – ekonomik yapı, geçmişin Karatoprak Köyü’nü bugünün Turgutreis Beldesi / Kenti haline getirmiştir. Halkın geçim kaynağı da büyük oranda turizm sektörüne kaymıştır. 

 

TURGUTREİS ARSA FİYATLARI

Turgutreis arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.800  TL –  6.400  TL arasında değişmektedir.

 

 

TURGUTREİS TARLA FİYATLARI

Turgutreis tarla fiyatları (m²) 162 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum Turgutreis ‘te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum Turgutreis ‘ten arsa almak ya da Turgutreis ‘ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!