Türkbükü arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Türkbükü arsa fiyatlarını ve Türkbükü tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

TÜRKBÜKÜ HAKKINDA

Türkbükü, Bodrum yarımadasının kuzeyinde yer alan mahalledir. Bodrum, Muğla ile Türkbükü arası 24 Km’ dir. 1999 yılında komşusu olan Gölköy’le birleşerek  Göltürkbükü  Belediyesi’ni oluşturmuştur.  Türkbükü ise antik Madnasa adıyla anılan bir köydür. Türklerden önce Rum köyü olan ve Rumbükü adıyla anılan köy Türklerin eline geçmesiyle Türkbükü adını almıştır. Eskiden Antik Likya Madnasa şehri olarak bilinen Türkbükü köyü tepelerinde fazla sayıda kalıntı bulunmaktadır. Görünüş itibari ile oyuk kayalar odalar seklinde birbirine geçilebilir şekilde yapılmış taşlık bir arazide bulunan Kaya Mezarları bu gün bos bir kalıntı olarak bulunmaktadır.

Ayrıca çevrede yarım düzineye yakın sarnıç eski dönemlerin eseri olarak bu güne gelebilmiştir. Etrafını çevreleyen tepeler sayesinde yatlar için tercih edilen bir koy olan Türkbükü koyu aynı zamanda önemli bir turizm merkezidir.

 

TÜRKBÜKÜ EKONOMİSİ

Türkbükü’nde tarım, balıkçılık ve süngercilik ile ekonomisini sağlayan halk; ulaşımın gelişmesi sonucu turizmin büyük bir gelir kaynağı olduğunu görmüş bu alanda yoğunlaşmıştır.

 

TÜRKBÜKÜ ARSA FİYATLARI

Türkbükü arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  790  TL – 6.000  TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum Türkbükü‘nde bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum Türkbükü‘nden arsa almak ya da Türkbükü‘nden arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!