bodrum yalıkavak arsa fiyatları

Yalıkavak arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yalıkavak arsa fiyatlarını ve Yalıkavak tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

YALIKAVAK HAKKINDA

Yalıkavak, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. Yalıkavak Bodrum’a 18 Km uzaklıktadır. Yalıkavak körfezi, Bodrum yarımadası’nın kuzey-batı köşesinde yer alır. Körfezin kuzey bölgesi, kuzeye dönük bir L harfi şeklindeki bir yarımadadır. Birkaç kayalık, sarp tepe dışında yükselti yoktur. Körfezin doğu ve güney bölümü ise nispeten yüksek tepelerin etekleridir. 2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla bu ilçeye bağlı bir mahalle statüsünü almıştır.

Yalıkavak körfezinde bugüne kadarki arkeolojik buluntularda, belirli bir yerleşim yeri saptanmamıştır. Arkeolojik buluntular, yerleşim yerinden çok, yaygın bir yapılanma gösterir. Bağımsız, tekil arkeolojik buluntular görülür. Yapılan araştırmalardan, Yalıkavak’ın tarihinin MÖ 2000 yıllarına kadar indiği ve buranın ilk sakinlerinin Lelegler olduğu anlaşılır.

 

YALIKAVAK EKONOMİSİ

Yalıkavak deniz kenarında olmasına rağmen, ilk yerleşim yeri olan Sandıma’da yaşayan yerli halk yaşamlarını tarımdan kazanarak sürdürmüşlerdi. Bu nedenle denizcilik diğer bölgelerde olduğu gibi gelişmemişti.

YALIKAVAK ARSA FİYATLARI

Yalıkavak arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.600 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir.

 

YALIKAVAK TARLA FİYATLARI

Yalıkavak tarla fiyatları (m²)  108 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum Yalıkavak’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum Yalıkavak’tan arsa almak ya da Yalıkavak’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!