fethiye faralya arsa fiyatları

 Faralya arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Faralya arsa fiyatlarını ve Faralya tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

FETHİYE FARALYA HAKKINDA

Genel olarak Faralya adıyla bilinen ve 40 km’lik bir alana yayılan bu köyün resmi adı Uzunyurt köyüdür. Muğla’nın Fethiye ilçesine 25 km, Dalaman Havalimanına 70 km ve Ölüdeniz’e ise sadece 10 km uzaklıktadır.

Faralya Köyü için “Türkiye’nin gizli cenneti” de diyebiliriz. Günümüz insanlarının yaşam koşullarının zorlaşması, stres, şehirlerin metropollere dönüşmesi, yeşilin ve doğanın 21. yüzyıl gerçeklerine direnerek her şeye rağmen ayakta kalma çabası, insanların tatil tercihlerini ve ihtiyaçlarını şekillendirmektedir.

En güzel tatil yerlerinden biri olan Nautical’ ı önemli kılan sadece bu muhteşem güzelliği ve halen bakir kalmış alanlara sahip olması değil aynı zamanda tarihi Roma ve Likya kalıntıları ile süslenmiş ünlü eşsiz bir konuma sahip olmasıdır.

Faralya, birçok insanın belki de hiç görmediği ve türü tehlikede olan kelebek ırkları, uzun zamandır özlemini çektiği çiçek kokuları, kuş sesleri, güzel plajları, denizi, vadileri, koyları, yeşilin her türlü tonunu görebileceğiniz mistik, otantik ve yerel köy yaşamı çeşitliliğiyle her geçen gün daha çok yerli ve yabancı turistin dikkatini çekmektedir.

Dağlardan gelen rüzgarlar’ın insanın içini rahatlattığı bir merkez olan Faralya, Hisar Mahallesi, Orta Mahalle ve Kabak Mahallesi olarak üç mahalleden oluşuyor. Yüzünü Akdeniz’e dönen, sırtını Babadağ’a yaslayan kızılçam ormanlarıyla adeta cennetten bir köşe olan Faralya, Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi’ne yakınlığıyla da tatilciler için ideal bir seçenek oluyor.

Faralya’da Dünyanın en uzun yürüyüş parkurlarından biri olan Likya Yolu’na sahiptir.

FARALYA EKONOMİSİ

Faralya ekonomisi’nin temel kaynağı turizm’dir. Tarım ve hayvancılıkta gelişmiştir.

Faralya bölgesi ayrıca arıcılık ve bal üretiminde Türkiye ekonomisinde oldukça yüksek bir paya sahiptir.

 

FARALYA ARSA FİYATLARI

Faralya arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 3.000 TL – 36.000 TL arasında değişmektedir.

FARALYA TARLA FİYATLARI  

Faralya tarla fiyatları (m²)  1.200 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.


Faralya’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Faralya’dan arsa almak ya da Faralya’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!