marmaris hisarönü arsa fiyatları

Hisarönü arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Hisarönü arsa fiyatlarını ve Hisarönü tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

MARMARİS HİSARÖNÜ HAKKINDA

Hisarönü, Muğla’nın Marmaris ilçesinin güneybatısında yer alan güzel bir tatil beldesi. Dağların eteğine sırtını yaslayarak kıyıya doğru uzanan küçük ve sevimli bir köy olan Hisarönü’nün Rumların yaşadığı dönemdeki ismi Erene’ydi.

Bizans, Roma ve Osmanlı dönemlerinde temiz denizi ve çevrenin olağanüstü yeşilliklerinin birçok hastalığa iyi geldiği düşüncesiyle Hisarönü ve çevresinde kurulmuş pek çok eski hastane kalıntısı bulunuyor. Günümüzde de Hisarönü bölgesinin temiz havası ve suyunun özellikle astım ve kalp hastaları için iyi geldiği söyleniyor.

Marmaris-Datça yolu boyunca bir tarafta Hisarönü Körfezi, diğer tarafta Gökova Körfezi, sunduğu doğal güzellikler ve muhteşem manzarası ile misafirlerini büyülüyor. Bölgedeki diğer körfezlere göre daha büyük olan Hisarönü Körfezi, sığ denizi ve kumlu plajlarıyla sakin bir tatil tercih eden tatilcilerin tercihi.

Yaz sezonu boyunca zaman zaman rüzgarlı olması nedeniyle sörfü meraklıları için ideal bir konuma sahip Hisarönü, at safari ve binicilik üzerine hizmet veren kulüpleriyle de Marmaris ve çevresinin en önemli binicilik adreslerinden biri. Hisarönü aynı zamanda Bybassos Antik Kenti sınırları içerisinde yer aldığından, doğa yürüyüşü için de sıklıkla tercih ediliyor.

Hisarönü‘nde muhteşem deniz, güneş ve kumsalın keyfini sürebileceğiniz gibi, sörfü, at safari gibi aktivitelere katılabilir, Eren Dağındaki Hemithea Tapınağı’nı ve epedeki orta çağ kalesini görebilirsiniz. Diğer yandan İnbükü Koyu, Kartal Koyu, Tavşan Adası ve Bencik Limanı’na düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Datça yolunun 22. km’ sinden sola, Bozburun yoluna girdiğinizde 1 km. sonra Hisarönü Köyü’ ne çıkıyorsunuz. Hisarönü, kendi adıyla anılan körfezin uç noktasında yer alıyor. Köy ana yoldan biraz daha içeride. Denizi sığ, kumu kiremit rengi olan Hisarönü, Marmaris’in kalabalığından uzak sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi. Hisarönü’nün her zaman esintili nemsiz havası ve temiz suyunun astım ve kalp rahatsızlıkları olanlara iyi geldiği biliniyor.   

Köyle körfez arasında Eren Dağı üzerindeki Pazarlık (ya da Gavur Pazarı) adı verilen düzlükte Kastabos adlı bir tapınak kentnin kalıntıları göze çarpıyor. Kalıntılar Hemithea Tapınağı’na ait. Antik çağ tarihçisi Sicilyalı Diodoros Apollon tarafından bu bölgeye getirilmiş Molpadia(şarkıcı) adlı kadına Hemithea(yarı tanrıça) adı altında tapınıldığını ve onun için bir tapınak yapıldığını, tapınağın ününün uzun süre devam ettiğini anlatır.   

HİSARÖNÜ EKONOMİSİ

Hisarönü ekonomisi turizm ve tarım kaynaklıdır.

 

HİSARÖNÜ ARSA FİYATLARI

Hisarönü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 30.500 TL arasında değişmektedir.

HİSARÖNÜ TARLA FİYATLARI  

Hisarönü tarla fiyatları (m²)  1.000 TL – 3.600 TL arasında değişmektedir.


Hisarönün’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Hisarönün’den arsa almak ya da Hisarönün’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!