marmaris bozburun arsa fiyatları

Bozburun arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bozburun arsa fiyatlarını ve Bozburun tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MARMARİS BOZBURUN HAKKINDA

Bozburun, Muğla ili Marmaris sınırları içinde Türkiye’nin güneybatısında yer alan, 2038 nüfuslu bir tatil beldesidir.Bozburun antik çağlarda Karya adıyla bilinmektedir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihi M.Ö 3040’lara kadar dayanmaktadır. Belde halkı Oğuzların Bayındır boyuna mensuptur. Beldenin çekik gözlü yerlileri ise Orta Asya kökenlidir.

Bağlı olduğu Marmaris ilçesine 50 km, Dalaman Havalimanına 143 km uzaklıkta yer almaktadır. 

Bozburun adını coğrafî görünümünden almıştır. Dağları boz renktedir ve doğal bir buruna sahiptir. En önemli geçim kaynakları arasında turizm, balıkçılık ve tekne yapımını sayılabilir.

Bozburun’un tatil için seçilmesinin nedeni sessiz ve temiz çevreye sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra, çok sayıda pansiyon ve restoran da tatilcilere hizmet vermektedir.

Bozburun ve civarı, Marmaris’in fazla turistikleşmiş, doğallığı azalmış ve yüksek fiyatlı kesiminin dışında sayılabilir. Bu bölge, daha sakin bir tatil, köy hayatına yakın bir yaşam tarzı isteyen turist türüne hitap eder.

Geniş bir tarih yelpazesine sahip olan bölgede bilinen on tane antik kent vardır. Bu antik kentler şunlardır; Bybassos, Hygassos, Kastabos, Syrna, Thyssanos, Phoinix, Tymnos, Amos, Kasara ve Loryma’dır.

 

BOZBURUN EKONOMİSİ

Bozburun ekonomisi turizme ve tarıma dayanmaktadır. Bozburun, gulet tipi yat yapımında ünlenmiştir. Marmaris marinasında bulunan yatların, guletlerin yarısından fazlası Bozburun yapımıdır.

 

BOZBURUN ARSA FİYATLARI

Bozburun arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 24.000 TL arasında değişmektedir.

 

BOZBURUN TARLA FİYATLARI  

Bozburun tarla fiyatları (m²)  350 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bozburun’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bozburun’dan arsa almak ya da Bozburun’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!