marmaris selimiye arsa fiyatları

Selimiye arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Selimiye arsa fiyatlarını ve Selimiye tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

MARMARİS SELİMİYE HAKKINDA

Muğla‘nın Marmaris ilçesine bağlı olan Selimiye Köyü, Marmaris’in güneybatısında 45 km uzaklıkta yer alıyor. Selimiye, özellikle mavi tur tekneleri ve yatların popüler uğrak noktasıdır. Bölgede yeşilin hakimiyeti görülmeye değer. Selimiye’de denizin oldukça berrak ve güzel olmasına karşın çevrede pek büyük plaj bulunmuyor.

En yakın plaj 2 kilometre ötede olup oldukça güzel kumsalı vardır. Çevrede yatlara ve ziyaretçilere hizmet veren restoranlar da ayrıca bulunmakta. Genel olarak Selimiye çok sakin ve sessiz bir belde. Selimiye, Hydas antik kenti sınırları içerisinde olduğundan çevrede antik kent kalıntılarına da rastlamak mümkündür.

Antik adı Hydas olan, geçmişte Losta ismiyle anılan Selimiye, daha çok doğal güzellikleriyle adından söz ettirse de Helenistik dönemden görülmeye değer sur kalıntıları da bulunuyor. Aşarkale ve Sarıkaya Tepesi’nde de yer alan kalıntılar tarih severlerin ilgisini çekiyor. Güvenli konuma sahip koyu nedeniyle tarih boyunca hep bir sığınak görevi gören köy, bugün de kötü hava şartlarında teknelerin sığınma noktası.

Köye yaklaşan teknelere yol gösteren gözetleme burcu, deniz feneri size geçmişten bugüne uzanan bir sahil ve dolayısıyla balıkçı köyünde olduğunuzu hissettiriyor. Geçmiş dönemde bölgede yapılan çalışmalar sonucu batıklardan çıkarılan pek çok kalıntı ise bugün dünyanın en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden birisi olarak kabul edilen Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor.

Mahallenin halkı Razgrad, Bulgaristan kökenlidir. Mahallenin adı Osmanlı padişahı I. Selim’den gelmektedir.

SELİMİYE EKONOMİSİ

Selimiye’nin temel ekonomik aktiviteleri olarak turizm, tekne imalatçılığı, balıkçılık, tarım ve hayvancılık sayılabilir. Çeşitli tarım üretimlerinin yapıldığı yerleşmede, ürün deseninin en karakteristik grubu olarak zeytin ve badem ön plana çıkmaktadır. Bal üretimi ile fıstık çamı, kekik, ebegümeci ve ısırgan otu yetiştiriciliği de yapılmaktadır.

 

SELİMİYE ARSA FİYATLARI

Selimiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 35.000 TL arasında değişmektedir.

SELİMİYE TARLA FİYATLARI  

Selimiye tarla fiyatları (m²)  500 TL – 3.800 TL arasında değişmektedir.


Selimiye’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Selimiye’den arsa almak ya da Selimiye’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!