menteşe zeytinköy arsa fiyatları

Zeytinköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Zeytinköy arsa fiyatlarını ve Zeytinköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

MENTEŞE ZEYTİNKÖY HAKKINDA

 Zeytin, Muğla ilinin Menteşe ilçesine bağlı bir mahalledir.

2012 yılına kadar Muğla’nın Merkez ilçesine bağlı bir köyken, Muğla’nın büyükşehir olmasıyla Menteşe ilçesine bağlı bir mahalle olmuştur.

7 Eylül 2017 tarihinde çıkan orman yangınında mahallenin 136 hanesinden 50’si yanmış, mahalle tamaıyla tahliye edilmiştir.

Mahallenin gelenek, köy tipik türkmen mahallesi olup mahallenin kurulması hakkında tam bilgi yoktur. Eski adı (Dağpınarı) şimdiki adıyla birlikte kullanılan Gerit’in ne anlama geldigi hakkında tam bir bilgi yoktur. En önemli yemeklerinin başlıcaları tarhana, keşkek , ve kurutulmuş gıdalardır.

Muğla merkezine 43 km uzaklıktadır.

Mahallenin iklimi, Akdeniz iklimi etki alanındadır. İlginç bitki örtüsü vardır. Bunlardan bazıları; (halk deyimiyle) mersin günlük, defne, sandal, yaban çileği, onlarca kekik türü.. Mahallenin sahil kesimi devlet tarafından doğal sit alanı ilan edilmiştir.

Zeytin mahallesinin, nüfusu 1985 yılından beri düzenli olarak azalmaktadır.

ZEYTİNKÖY EKONOMİSİ

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Arıcılıkta yapılır.

 

ZEYTİNKÖY ARSA FİYATLARI

Zeytinköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

ZEYTİNKÖY TARLA FİYATLARI  

Zeytinköy tarla fiyatları (m²)  200 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 


Zeytinköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Zeytinköy’den arsa almak ya da Zeytinköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!