muğla dalaman arsa fiyatları

Dalaman arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Dalaman arsa fiyatlarını ve Dalaman tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

MUĞLA DALAMAN HAKKINDA

Dalaman, Muğla‘nın 13 ilçesinden birisidir.

Dalaman Havalimanı bu ilçe sınırları içerisindedir. Ortaca’nın da ilçe haline getirilmesinden sonra bağlı beldesi kalmamıştır. 26 mahallesi bulunmaktadır. Akdeniz Bölgesi’nde, Muğla İline bağlı bir ilçe olan Dalaman, aynı ilin Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye ilçeleri ile Denizli ili Çameli ilçesi arasında yer almaktadır. Doğu, kuzey ve batı kesimleri dağlık,güneyi ovalıktır.

İlçe topraklarını Gölgeli Dağlar (2.295 m.), Boncuk Dağı (2.265 m.) engebelendirmektedir. Fethiye Körfezi ’ne paralel uzanan bu dağların etekleri yapraklı, yüksek kesimleri de iğne yapraklı ağaçlardan oluşan ormanlarla kaplıdır. Dalaman Ovası, Muğla ilinin en verimli ovasıdır, Türkiye’nin ve dünyanın en verimli ovaları içerisindedir. İlçe topraklarını Dalaman Çayı sulamakta olup, Akdeniz ve Ege Bölgeleri geçiş noktasında bulunmaktadır. 

Dirmil yakınlarındakAi Kocaş Dağından doğan, Dalaman Çayı Marmaris ve Fethiye arasında yer alır. Toplam uzunluğu 229 km.dir. Batı Toroslar’ın Göktepe ve Yaylacık Dağlarından inen kolların birleşmesiyle büyüyen çay, dar ve derin bir vadi içinde akarak, Ortaca’nın 8 km. güneyinden denize dökülür.

Deniz seviyesinden yüksekliği 15 m.dir. Yüzölçümü 61.694 hektardır. Dalaman nüfusu 2019 yılına göre 42.024 kişidir. Ayrıca Türkiye’nin 6.büyük barajı olan Akköprü Barajı ve Hidroelektrik Santrali de Dalaman ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.

İlçenin tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi yeterli arkeoloji kazısı ve yüzey araştırması yapılmadığından dolayı bulunmamaktadır. Ancak Antik Karya bölgesi içerisinde olduğundan ilçe tarihinin çok eskilere dayandığı sanılmaktadır.

Daha önce Köyceğiz İlçesine bağlı olan Atakent ve Dalaman beldelerinin birleşmesiyle tek bir Belediye olan Dalaman, 1983 ’te ilçe konumuna getirilmiştir.

Euhippe antik kentinin Karia bölgesinin kuzeyinde, Dalaman’ın yanı başında Alaçatlı Köyü’nün (Alaca-atlı) bulunduğu yerde olduğu sanılmaktadır.

Havayolu ulaşımı Dalaman Uluslararası Havalimanı ile sağlanmaktadır.

Dalaman ilçesi, Muğla ili’nde bulunan iki uluslararası havaalanından birine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca İzmir’den Muğla ve Fethiye yönüne uzanan ana karayolu üzerindedir.

DALAMAN EKONOMİSİ

İlçenin ekonomisi turizm, nakliyecilik, tarım ve kâğıt sanayiine dayalıdır. Yetiştirilen başlıca tarımsal ürünler, buğday, ayçiçeği, fiğ, yonca, pamuk ve mısırdır. Bunların yanı sıra narenciye üretilmekte olup, nar, incir ve avokado da üretilen ürünler arasındadır. Hayvancılıkta damızlık inek yetiştirilir.

Buna bağlı süt üretimi yapılmaktadır. İlçede bulunan kuruluşların başında 1982’de işletmeye açılan Dalaman Havaalanı, TİGEM ve Seka Kağıt Fabrikası (şimdi Mopak Şirketi) ve Devlet Üretme Çiftliği gelmektedir. Dalaman da Özellikle Kâğıt Fabrikası mamullerini ve yörenin tarımsal ürünlerini yurdun dört bir yanına taşıyan canlı bir ulaştırma sektörü vardır.

Dalaman, Muğla’nın turistik yörelerine havaalanı vasıtası ile turist girişlerini, dolayısı ile ilçenin ekonomisini etkilemektedir. Dalaman Havalimanı ‘nın artan yolcu trafiğini karşılamak amacı ile yeni tesisler yapılmıştır. Göcek koyları olarak bilinen Dalaman ilçe sınırları içerisinde kalan koylar yat turizmi için çok elverişlidir.

Kurşunlu, Akbükü, Göbün, Boynuzbükü, ve Sarsala koyları bunların başlıcalarıdır. Ayrıca Dalaman Yat Limanı ve Deniz Otobüsü Yanaşma Yeri proje ihalesi tamamlanmış olup, yerin bir bölümü SİT, bir bölümü Özel Çevre Koruma Bölgesi içerisinde kalmaktadır.

 

DALAMAN ARSA FİYATLARI

Dalaman arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.700 TL – 35.000 TL arasında değişmektedir.

 

DALAMAN TARLA FİYATLARI

Dalaman tarla fiyatları (m²) 250 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir.

 

ALTINTAŞ ARSA FİYATLARI

Altıntaş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.700 TL – 28.400 TL arasında değişmektedir.

GÜRKÖY TARLA FİYATLARI

Gürköy tarla fiyatları (m²) 1.000 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir.

HÜRRİYET ARSA FİYATLARI

Hürriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  9.000 TL – 26.500 TL arasında değişmektedir.

KAPIKARGIN ARSA FİYATLARI

Kapı kargın arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  5.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir. Kapı kargın tarla fiyatları (m²) 250 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

KARGINKÜRÜ ARSA FİYATLARI

Kargınkürü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.700 TL – 12.800 TL arasında değişmektedir. Kargınkürü tarla fiyatları (m²) 1.200 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

KIZILKAYA TARLA FİYATLARI

Kızılkaya tarla fiyatları (m²)  500 TL – 3.300 TL arasında değişmektedir.

MERKEZ ARSA FİYATLARI

Merkez arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.500 TL – 35.000 TL arasında değişmektedir. Merkez tarla fiyatları (m²) 1.300 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

ŞEREFLER ARSA FİYATLARI

Şerefler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir. Şerefler tarla fiyatları (m²) 500 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.


Dalaman’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Dalaman’dan arsa almak ya da Dalaman’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!