muğla köyceğiz arsa fiyatları

Köycegiz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Köycegiz arsa fiyatlarını ve Köycegiz tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

MUĞLA KÖYCEGİZ HAKKINDA

Köyceğiz İlçesi Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nin birleştiği yerde, Muğla–Fethiye Karayolu’nun 60. km.’sinde, zengin doğal güzellikler ve narenciye bahçeleri içinde, sakin bir turistik beldemizdir. İlçe, adını aldığı Köyceğiz Gölü’nün kuzeyinde kurulu olup, 1.758 Km2 yüzölçümündedir.

Köyceğiz’in tarihi M.Ö. 3400 yıllarına kadar uzanır. Bu yörede varlık gösteren ilk uygarlık Karyalılardır. Sonra sırasıyla İskitler, Asurlular, İyonyalılar, Dorlar, Akalar, Persler, Hellenler, Seleykoslar, Romalılar, Selçuklular, Menteşeoğulları ve Osmanlılar yöreye hakim olmuştur.

Köyceğiz’in tarihi ile ilgili ilk bilgileri tarihçi Herodot, coğrafyacı Strabon ve İngiliz arkeolog Hoskin vermektedir.

Köyceğiz’in kıyı kesiminde Akdeniz iklimi, dağlık bölgelerde ise Karasal iklim görülür. Türkiye’nin Rize’ den sonra en çok yağış alan Köyceğiz’de kış yağmurlarının 2-3 ay sürdüğü görülmüştür.

İlçenin 2 beldesi ve 25 mahallesi bulunmaktadır.

Köyceğiz Gölü ve gölün sahille birleştiği bölgede kurulan Karia’nın önemli limanlarından ve ticaret merkezlerinden Kaunos şehri ilçenin turizmdeki önemini arttırmaktadır.

Ayrıca ilçenin Sultaniye Köyü’nde mevcut olan Sıcak-Soğuk Termal Kaplıcaları, sağlık turizmi bakımından önemli bir merkez teşkil etmektedir. Diğer taraftan Yayla Köyü ve kuzeyindeki Gökçeova, safari turizmi ile ilgi görmektedir. Çandır Köyü Horozlar mevkiinde çamur banyoları ve tesisleri bulunmaktadır.

Köyçeğiz’in Akdeniz kıyısında bulunan mahallesi Ekincik Koyu, uzun plajı, nefis koyu ve yat limanıyla, su sörfü, su kayağı ve yüzme için elverişli yerlerden biridir.her gelenin eşsiz bir yer keşfettim dediği ekincik tatilde sessizliği,huzuru,güzel deniz ve ormanı arayanlar için ideal bir koydur.

Köyceğiz Gölü, Dalyan Kanalı, kaplıca ve çamur banyoları, 10 km. uzaklıktaki 800 m. rakımlı Ağla Yaylası, Şelale, Yuvarlakçay görülmeye değer yerlerdir. Dalaman Çayı, rafting ve trekking için önemlidir. Ağla Yaylası için yayla turizmi çalışmaları sürdürülmekte olup ayrıca göl çevresinde, Köyceğiz-Dalyan arasında bisiklet parkuru için alt yapı çalışmaları yapılmaktadır.

 

KÖYCEGİZ EKONOMİSİ

İlçe nüfusunun %85’i mahallede yaşamakta olup geçimini tarım, hayvancılık, ormancılık, turizm ile sağlamaktadır. İlçenin en büyük gelir kaynağı tarımdır. İlçede polikültür tarım yapılmakta olup, iklim ve coğrafi yapı birçok ürünün yetiştirilmesine elverişlidir.

İlçenin diğer bir geçim kaynağı, gezginci arıcılıktır. Köyceğiz Gölü ve gölü Akdeniz’e bağlayan Dalyan Boğazı’nda kefal balığı üretimi yapılmaktadır. Beyobası beldesinde alabalık tesisleri kurulu olup, üretimini sürdürmektedir.

İlçede 3 adet narenciye yıkama, mumlama, standardizasyon ve paketleme fabrikası kurulu olup, ihracatlar buradan yapılmaktadır. Ayrıca ilçenin adını taşıyan Köyceğiz Köyü’nde tarım alet ve makineleri üreten bir fabrika bulunmaktadır.

KÖYCEĞİZ ARSA FİYATLARI

Köyceğiz arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 19.800 TL arasında değişmektedir.

 

KÖYCEĞİZ TARLA FİYATLARI

Köycegiz tarla fiyatları (m²) 200 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

 

BEYOBASI ARSA FİYATLARI

Beyobası arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 8.300 TL arasında değişmektedir. Beyobası tarla fiyatları (m²) 500 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

ÇANDIR ARSA FİYATLARI

Çandır arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.000 TL – 15.700 TL arasında değişmektedir. Çandır tarla fiyatları (m²) 200 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

DÖĞÜŞBELEN ARSA FİYATLARI

Döğüşbelen arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Döğüşbelen tarla fiyatları (m²) 300 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

EKİNCİK ARSA FİYATLARI

Ekincik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 13.000 TL arasında değişmektedir. Ekincik tarla fiyatları (m²) 1.350 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

TOPARLAR ARSA FİYATLARI

Toparlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.500 TL – 18.700 TL arasında değişmektedir. Toparlar tarla fiyatları (m²) 500 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

ULUCAMİ ARSA FİYATLARI

Ulucami arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 19.000 TL arasında değişmektedir. Ulucami tarla fiyatları (m²) 1.900 TL – 3.800 TL arasında değişmektedir.

YANGI ARSA FİYATLARI

Yangı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.500 TL – 12.800 TL arasında değişmektedir. Yangı tarla fiyatları (m²) 700 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

YAYLA ARSA FİYATLARI

Yayla arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 3.500 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir. Yayla tarla fiyatları (m²) 900 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

YENİ ARSA FİYATLARI

Yeni arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  9.000 TL – 19.800 TL arasında değişmektedir. Yeni tarla fiyatları (m²) 3.000 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

ZEYTİNALANI ARSA FİYATLARI

Zeytinalanı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 3.500 TL – 6.200 TL arasında değişmektedir. Zeytinalanı tarla fiyatları (m²) 1.200 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.


Köycegiz’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Köycegiz’den arsa almak ya da Köycegiz’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Köyceğiz arsa fiyatlarını ve Köyceğiz tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!